Fiat Tipo już jest w czołówce sprzedaży. Dlaczego Polacy go pokochali?

Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, majowy ranking najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne przynosi przetasowanie na samym szczycie listy. Nowym bestsellerem nad Wisłą został przebojowy Fiat Tipo.

Jak donosi Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, majowy ranking najpopularniejszych samochodów nabywanych w Polsce przez osoby prywatne przynosi przetasowanie na samym szczycie listy. Nowym bestsellerem nad Wisłą został przebojowy Fiat Tipo. Ten ważny sukces potwierdza słuszność strategii marki, skoncentrowanej na dostarczaniu klientom samochodu o optymalnej relacji ceny do wyposażenia i odzwierciedlonej w reklamowym motto „Tak niewiele trzeba, by mieć tak wiele".

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, co miesiąc publikuje listę Top50 nowych samochodów osobowych, które najczęściej rejestrują w kraju klienci indywidualni. Bazuje ona na danych pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK. Według rankingu opublikowanego 9 czerwca, w maju polscy klienci zarejestrowali 994 egzemplarze Fiatów Tipo, plasując go na 6. pozycji w łącznym zestawieniu osobówek, za Skodą Octavią, Oplem Astrą, Skodą Fabią, Volkswagenem Golfem i Toyotą Auris. Jednak w rankingu aut zakupionych przez osoby prywatne, Fiat Tipo z liczbą 503 zarejestrowanych sztuk wspiął się na sam szczyt Top50.

„Zakup samochodu to jedna z ważniejszych decyzji podejmowanych przez gospodarstwa domowe. Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyli markę Fiat nasi klienci, za to, że postawili na Fiata Tipo. Pierwsze miejsce wśród aut osobowych nabywanych do celów prywatnych i szóste w majowym zestawieniu ogólnym to znak, że Polacy doceniają Fiata i chcą korzystać z zalet, jakie oferuje nowoczesna gama naszych aut. Cieszy również zaangażowanie i entuzjazm naszej sieci dilerskiej, podziękowania dla naszych sprzedawców, to oni są najlepszymi ambasadorami i promotorami marki" - mówi Rafał Grzanecki, Country Manager Fiat & Abarth.

Fiat TipoFiat Tipo Fot. Fiat

Rodzina Tipo to reprezentanci Fiata w największym segmencie rynku w Polsce, klasie samochodów kompaktowych. Fiaty Tipo wyróżniają się na rynku stylowym wzornictwem, ergonomicznym, bogato wyposażonym wnętrzem oraz zaskakująco konkurencyjnymi cenami. Rodzinę tworzą czterodrzwiowy sedan i pięciodrzwiowe hatchback oraz kombi o nazwie Station Wagon - wszystkie trzy odmiany łączą wspólne wartości, ale każda z nich charakteryzuje się własnym stylem, tak zróżnicowanym, jak różne są grupy docelowe: młodzi ludzie, pary czy rodziny, a także klienci flotowi.

Nowy Fiat TipoNowy Fiat Tipo Fot. Fiat

Fiat Tipo z klimatyzacją i radiem UConnect z USB kosztuje od 43900 zł. Auto jest też dostępne w programie Fiat Abonament, kredycie Tipo dla Ciebie (o 2.000 zł taniej!) oraz w leasingu 4U i 4Uplus - z ratą netto w wysokości 1% ceny samochodu brutto.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.