Fiat pobił rekord Guinnessa w dostarczaniu samochodów

Kilka dni temu Fiat przy współpracy sieci marketów Esselunga postanowił uczcić w nietypowy sposób 60. Rocznicę współpracy obu firm. W tym celu zebrano 1495 egzemplarzy modelu 500 w jednym miejscu i wręczono je klientom.

Początkowo planowano przekazanie 1520 egzemplarzy małego, miejskiego Fiata, ale 25 zwycięzców w konkursie organizowanym przez Esselunga nie było w stanie dotrzeć w wybranym terminie na miejsce – fabrykę Mirafiori należącą do Fiata. Stąd liczba 1495 egzemplarzy, która i tak pozwoliła pobić rekord Guinnessa.

Samochody zebrano w jedno miejsce w ciągu dwóch dni, a nowi właściciele zjechali się po nie praktycznie ze wszystkich regionów Italii. Każdy ze zwycięzców otrzymał kluczyki do specjalnej wersji „pięćsetki” przygotowanej we współpracy z Fiat Design Center. Fiat 500 Esselunga bazuje na wyposażeniu Lounge, a pod maską pracuje silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra o maksymalnej mocy 69 KM. Auta postawiono na 14-calowych kołach w kolorze, a kabinę wykończono w kolorze Paste White z domieszką Ivory. Na liście wyposażenia znajdziemy siedem poduszek powietrznych, klimatyzację, system Uconnect 5 oraz światła dzienne LED.

To nie pierwszy raz, kiedy Fiat rozdaje za darmo swoje najmniejsze auta. Nie dalej jak rok temu włoska marka połączyła siły z Paco Rabbane przy współpracy firmy Garage Italia Customs, żeby stworzyć specjalną wersję modelu 500 przeznaczoną dla klienta marki perfumowej. Wcześniej zdarzały się specjalne wersje przy okazji współpracy z markami Gucci, Diesel, Ron Arad czy GQ.

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500 TwinAir Turbo | Test | Przepis na sukces

Fiat 500 TwinAir TurboFiat 500 TwinAir Turbo fot. Michał Dek

Który z modnych maluchów podoba Ci się bardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.