Następca Fiata Punto - znamy znacznie więcej szczegółów

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy pierwsze zdjęcia Fiata Argo, który ma być następcą Fiata Punto. Dopiero teraz włoski producent zdecydował się ujawnić więcej szczegółów.

Nadal nie są znane losy Fiata Argo w Europie, ale na początek nowy model zadebiutuje w Brazylii. Z tej okazji producent wprowadza specjalną wersję oznaczoną HGT. Niebieski model wygląda trochę jak hot hatch – stoi na większych kołach, dach jest pomalowany na czarno, z tyłu pojawił się dyfuzor i większe końcówki wydechu, a niektóre elementy nadwozia są pomalowane na czerwono. Produkcja specjalnej wersji będzie ograniczona do tysiąca egzemplarzy, a nad jego wyglądem czuwała ekipa Mopar, co potwierdza logo znajdujące się na tylnej klapie.

Wersja HGT będzie oferowana z benzynowym silnikiem o pojemności 1,8 litra. Jednostka oferująca 139 KM maksymalnej mocy może być zasilana benzyną bezołowiową lub bioetanolem. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,2 sekundy, a w standardowym wyposażeniu znajdziemy 6-biegowy automat, podłokietnik czy tempomat.

Fiat ArgoFiat Argo fot. Fiat

Normalne wersje będą dostępne z mniejszymi jednostkami. Na początku stawki znajduje się sześciozaworowa jednostka 1.0 Firefly o mocy 77 KM. Alternatywą jest silnik 1.3 o mocy 109 KM, który ma być najpopularniejszym wyborem wśród klientów.

Fiat Argo ma rywalizować na rynku brazylijskim z takimi modelami jak Chevrolet Onix, Hyundai HB20 czy Ford Ka. Losy tego samochodu w Europie nie zostały jeszcze przesądzone, ale nie należy się spodziewać rychłej premiery, mimo że Punto zdążyło się mocno zestarzeć. Nowy model zaprojektował Peter Fassbender. Jego ostatnim dziełem jest pickup Toro, za który otrzymał nagrodę Red Dot Design.

Fiat ToroFiat Toro fot. Fiat

Chcielibyście zobaczyć Argo w Polsce?

Czy Twoim zdaniem Fiat Argo odniósłby sukces w Polce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.