Wirtualny alkomat online. Ile mogę wypić? Sprawdź kalkulator promili

Alkomat online, zwany też wirtualnym alkomatem czy kalkulatorem promili to internetowe narzędzie, które szacuje stężenie alkoholu we krwi człowieka po wypiciu określonej ilości alkoholu. Oczywiście są to dane orientacyjne i nie mogą być podstawą do oceny trzeźwości jakiejkolwiek osoby.

Sposób, w jaki alkohol wpływa na koncentrację i samopoczucie kierowcy, dobrze obrazują policyjne statystyki. Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez polską policję, w 2020 r. najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych z winy pijanych kierowców było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

W ubiegłym roku kierowcy znajdujący się pod wpływem alkoholu spowodowali w sumie 1656 wypadków drogowych, w których zginęło 216 osób, a rannych zostało 1847 osób.

Wirtualny alkomat online - ostrożnie z wynikami

"Ile mogę wypić, zanim wsiądę za kółko?" - zapewne zastanawia się nad tym wielu kierowców, którzy pomimo wypicia alkoholu, czują się dobrze i na siłach, by prowadzić samochód. Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, sięgają po dostępne w sieci kalkulatory promili.

To, jak szybko człowiek trzeźwieje zależy od bardzo wielu czynników. Od osobliwych cech organizmu, kondycji, a nawet od pogody. Dlatego nie da się stworzyć wiarygodnego narzędzia internetowego, które pokazywałoby faktyczny stan zawartości alkoholu we krwi.

Należy zaznaczyć, że kalkulatory trzeźwości są tylko podpowiedzią. Poniższe wskazania alkomatu online należy traktować orientacyjnie - ich wyniki nie stanowią podstawy do oceny trzeźwości jakiejkolwiek osoby.

Żeby algorytm wirtualnego alkomatu podał szacunkową zawartość alkoholu we krwi należy wypełnić poniższe pola. Wypełnij je dokładnie, płeć także ma znaczenie.

Pamiętajmy, żeby nigdy nie prowadzić samochodu po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

Alkomat online, czyli wirtualny alkomat

Płeć
Waga [kg]
Spożyty alkohol [szt.]
Data i czas zakończenia spożycia
Obecna data i czas

Możesz jechać!

Nie możesz jechać!

Nasze pozostałe kalkulatory:

Kalkulator opłacalności montażu instalacji LPG

Przelicznik mile na kilometry

Kalkulator rozmiaru opon

Kalkulator przeliczania zużycia paliwa (l/100 km, mpg)

Kalkulator mocy, przelicznik jednostek kW na KM i BHP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.