Salon Genewa 2016 | Mercedes klasy C straci dach

Kolejny kabriolet dołącza do gamy modelowej Mercedesa. Niemiecki producent odsłoni na początku marca w Genewie nowy wariant dla Klasy C ze składanym, metalowym dachem

Mercedes klasy E | Wiemy już wszystko

Jedną z ważniejszych premier podczas tegorocznej wystawy w Genewie na stoisku Mercedesa będzie model Klasy C Cabriolet. W sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje tego samochodu. Na razie mają one niewiele wspólnego z wersją produkcyjną. [Nowe zdjęcie] Na kolejnym, właśnie opublikowanym, teaserze widzimy całą rodzinę kabrioletów Mercedesa, C Cabriolet jest jeszcze pod przykryciem. Mercedes już odlicza dni do wielkiej premiery.

Po wcześniejszych zapowiedziach wiemy już, że Klasa C o nadwoziu kabrio nie będzie znacząco różnić się od wersji coupe, poza składanym dachem. Wygląd wnętrza nie ulegnie dużej zmianie. Pojawią się tylko dodatkowe przyciski do sterowania dachem.

Auto będzie seryjnie wyposażone w systemy AIRSCARF i AIRCAP, znane do tej pory z modelu SL czy SLC. Pierwszy odpowiada za ogrzewanie okolicy szyi u kierowcy i pasażera. Drugi niweluje zawirowania powietrza w kabinie przy złożonym dachu.

Pod maską zagoszczą silniki z wersji coupe, ale Mercedes zamierza poszerzyć ich wachlarz o motor V6 biturbo o pojemności trzech litrów. Będzie to wersja C43 Cabriolet, której moc to 362 KM, a maksymalny moment obrotowy to 520 Nm. W tej wersji napęd będzie przekazywany na wszystkie koła za pomocą systemu 4MATIC. Auto rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. Przed końcem roku w gamie pojawi sie jeszcze wersja AMG C63 Cabriolet, z silnikiem V8 4.0 biturbo. W przypadku tego modelu możemy liczyć na 503 KM i 700 Nm pozwalające na sprint do setki w czasie około 4 sekund.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy C Coupe | Nowy w rodzinie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.