Mercedes wprowadza nową linię AMG Sport

Marka Mercedes-AMG szybko się rozwija. Kolejnym etapem będzie nowa linia produktów pod nazwą AMG Sport na wzór M Performance u konkurencyjnego BMW

Mercedes zmienia oznaczenia swoich modeli

Modele AMG Sport otrzymają wzmocnione jednostki napędowe, standardowy napęd na obie osie oraz specjalne podzespoły zawieszenia i układu hamulcowego.

Mercedes - ogłoszenia aut używanych

W 2014 roku Mercedes-AMG zanotuje rekordową sprzedaż - ponad 40 tys. samochodów. Tak duży wzrost popularności sportowych Mercedesów spowodowany jest wejściem AMG do bardziej przystępnej klasy aut kompaktowych, do których zaliczają się modele A 45 AMG, CLA 45 AMG i GLA 45 AMG. Na drugim biegunie są własne modele marki z Affalterbach, drugim po SLS-ie (jego produkcja już się zakończyła) jest Mercedes-AMG GT, dobrze przyjęty przez rynek. Jego sprzedaż już się rozpoczęła, w Polsce auto będzie dostępne od kwietnia 2015 roku.

Jesteśmy dumni z tych sukcesów - na ich podstawie będziemy realizować kolejny etap naszej strategii wzrostu - wyjaśnia Tobias Moers, Prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH. - W ciągu najbliższych trzech lat chcemy podwoić łączne wyniki sprzedaży z zeszłego roku.

Pierwsze dwa modele z serii AMG Sport zobaczymy w styczniu podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit. Ze zdjęcia można wnioskować, że będą to Klasa C oraz nowy SUV GLE Coupe, czyli według dotychczasowej nomenklatury bardziej zadziorna odmiana modelu GL (rywal BMW X6). Nieoficjalnie mówi się, ze oba pojazdy będą w wersji o oznaczeniu 450 z wzmocnionym silnikiem 3.0 V6. Plany zakładają dalsze poszerzanie oferty w późniejszym terminie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-AMG GT S | Pierwsza jazda | Sport ma we krwi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.