Audi szykuje zmiany w R8

Audi w przyszłym roku przedstawi odświeżoną wersję R8. Dwa lata później zadebiutuje nowa generacja modelu

Audi R8 GT Spyder

Zmiany, które przyniesie ze sobą lifting nie skończą się na drobnych modyfikacjach wyglądu samochodu. Audi planuje wyposażyć odświeżone R8 w nowe światła przednie, przeprojektowany interfejs systemu MMI i charakterystyczny grill z poziomymi poprzeczkami, który można było podziwiać w studyjnym e-tron Spyder Concept. Najważniejsze będzie jednak to, co na pierwszy rzut oka niewidoczne.

Mowa o zastąpieniu sześciobiegowej skrzyni dwusprzęgłową o siedmiu przełożeniach. Ponadto do budowy karoserii Niemcy wykorzystają włókno węglowe, a moc 525-konnego silnika podniosą do 540KM. Druga generacja sportowego Audi przyniesie kolejne zmiany.

Choć informacji na temat nowego R8 nie brakuje, to nie zostały one jeszcze potwierdzone. Wiadomo na pewno, że karoseria będzie w dużej mierze zbudowana z karbonu, co obniży masę o około 100 kg. Nadwozie zostanie usztywnione, co poprawi właściwości jezdne. Moc silnika V10 prawdopodobnie wyniesie 550 KM, a V8 będzie rozwijało 450 KM. Pojawiła się też informacja, jakoby Audi miało zastąpić 10-cylindrową jednostkę turbodoładowanym motorem V8 o pojemności 4 litrów i mocy 600 KM, znanym z najnowszego Audi S8. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Najszybszy radiowóz świata

Nowe Porsche na bazie Audi R8

Samochody: Audi R8 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA