Loeb i Solberg w rajdowym Yarisie?

Japoński koncern zapowiedział swój wielki powrót do rajdów w 2017 roku. W fabrycznym Yarisie mogą zasiąść dwaj byli mistrzowie świata

Volkswagen Polo R WRC | Test | Być jak Sebastien Ogier

Tommi Makinen, Szef Toyota Gazoo Racing zdradził kilka dni temu, że dwóch kandydatów odrzuciło propozycje. Chodziło o Krisa Meeke, który jeździ dla Citroena oraz Sebastiana Ogiera, startującego w barwach Volkswagena. Podobno zasugerowali oni Makinenowi, żeby poszukał kandydatów spoza aktualnej stawki startującej w mistrzostwach.

Jakiś czas temu podczas wywiadu dla magazynu Autosport, Makinen zdradził, że spotkał się w Finlandii z Petterem Solbergiem i próbował namówić mistrza WRC z 2003 roku do powrotu za kierownicę rajdówki. Póki co, Solberg zajmuje się własnym teamem rallycrossowym, ale nie wyklucza, że mógłby wrócić na odcinki specjalne mistrzostw świata.

Jeśli chodzi o Sebastiena Loeba, to do spotkania jeszcze nie doszło, ale Makinen oficjalnie zdradził swoje zainteresowanie tym kierowcą. "Nie rozmawiałem jeszcze z Sebastienem, ale jeśli jest zainteresowany, to oczywiście jestem gotowy do podjęcia rozmów. Wiemy, że jest jednym z najlepszych kierowców na świecie i prezentuje wysoką formę." - dodał szef zespołu rajdowego Toyoty.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Yaris | Pierwsza jazda | Maksymalistyczne zmiany

Więcej o: