Jakie są najlepsze tory wyścigowe dla samochodów w Polsce? Poznań, Ułęż i nie tylko czekają na kierowców

Tory wyścigowe dla samochodów w Polsce to często miejsca nie tylko dla zawodowców, ale i amatorów spragnionych wysokich prędkości. Jest tu nie tylko bezpiecznie, ale też można się ścigać zgodnie z prawem.

Tory wyścigowe dla samochodów w Polsce - oazy dla osób, które lubią wysokie prędkości

Czemu warto zwrócić uwagę na tory wyścigowe dla samochodów w Polsce? Przede wszystkim pamiętajmy o jednym: osoby pragnące rozwijać wysokie prędkości nie mają innej alternatywy. Ściganie się po drogach publicznych to nie tylko narażanie siebie na wysokie kary, nie tylko finansowe, ale przede wszystkim stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia swojego i innych. 

Na torach wyścigowych dla samochodów w Polsce można zaś bez obaw jechać o wiele szybciej. Dodatkowo są to miejsca dobrze przygotowane do szybkiej jazdy. Warto dodać, że niektóre tory wyścigowe w naszym kraju są przeznaczone wyłącznie dla członków automobilklubów. Dlatego przed udaniem się na miejsce warto szczegółowo zapoznać się z regulaminem obiektu.

Tory wyścigowe  - Polska. Najdłuższy jest w Poznaniu

Gdzie są najdłuższe tory wyścigowe w Polsce? W tej kwestii zdecydowanie przoduje Poznań. To w stolicy Wielkopolski można skorzystać z Toru Głównego o niebagatelnej długości 4,1 km. Jednocześnie jest to najbardziej ceniony na scenie międzynarodowej rodzimy tor - posiada homologacje europejskie i światowe.

Nie dziwi więc, że nowoczesny obiekt jest też wyposażony w zaawansowaną infrastrukturę z hotelem i częścią gastronomiczną włącznie. Umiejscowiony na dawnym lotnisku, poznański kompleks składa się nie tylko z części samochodowej i motorowej, ale również toru kartingowego, który jest krótszy, ale i tak imponuje swoją długością. Fani takich pojazdów mogą skorzystać z trasy liczącej 1480 m, co także daje doskonałe możliwości.

Zobacz wideo Jak w praktyce wyglądają wyścigi Formuły E? Przenosimy się na ulice Monte Carlo [autopromocja]

Tory wyścigowe dla amatorów i zawodowców: tor Ułęż

Gdzie znaleźć można tory wyścigowe dla amatorów i zawodowców? Jednym z nich jest niewątpliwie tor Ułęż w województwie lubelskim. Jednocześnie tutejszy ''motopark'' znajduje się nie tak daleko stolicy, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

 

Obiekt umożliwia korzystanie z toru offroad, toru szkoleniowego i trasy dla motocykli. Główny pas ma tutaj 1500 m długości i aż 30 m szerokości, co daje bardzo duże możliwości. Pas boczny ma tę samą długość, ale jest o połowę węższy. Dodatkowo do dyspozycji kierowców są drogi dojazdowe, co pozwala wydłużyć trasę do 3500 m. Kierowcy mają tutaj do dyspozycji jeszcze płytę slalomową i płyty poślizgowe, co nie tylko pozwala lepiej wyćwiczyć własne możliwości, ale też daje dodatkową frajdę. 

Tor wyścigów dla samochodów - tutaj także się pościgasz

Jaki jeszcze tor wyścigów dla samochodów może być wart uwagi? Na szczęście mapa tego typu obiektów z roku na rok zagęszcza się i wciąż powstają nowe tory. Niektóre z nich są budowane i modernizowane także w niezbyt wielkich ośrodkach - przykładem niech będzie Biłgoraj, gdzie właśnie realizowane są znaczące inwestycje.

Poza tym na torze można sprawdzić swoje umiejętności m.in. w:

  • Białymstoku - tor Wschodzący Białystok to duma Podlasia; można się tu pościgać na trasie o długości 1050 m;
  • Krakowie - mowa o Moto Parku Kraków, który posiada tor długi na 1500 m i szeroki na 12 m, który bywa częstym miejscem imprez motoryzacyjnych;
  • Gdańsku - Gdańsk-Pszczółki to czołowy tor w północnej części naszego kraju; liczy sobie 1047 m;
  • Łodzi - tutejszy obiekt to nie tylko 1000 m toru z płytami poślizgowymi, ale też restauracje czy sala konferencyjna;
  • Wrocławiu - Wrocław-Krzywa to 1800 m toru z aż 12 zakrętami, co daje dużo frajdy nawet doświadczonym kierowcom.

Zobacz też: Przyczepa kempingowa - prędkość. Ile pojedziemy w Polsce i innych krajach?

Więcej o: