-
Używany MINI Countryman I (2010-2016) - "terenowy" cukiereczek. Opinie
MINI Countryman, choć promowany był występami w rajdzie Dakar, nie ma ambicji, by szaleć w terenie, gdzie szybko zresztą musiałby dać za wygraną z powodu zbyt mikrego prześwitu. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w przestrzeni miejskiej, idealnie wpasowując się swym designerskim wyglądem w charakter modnych, kawiarnianych dzielnic. Mimo upływu lat wciąż prezentuje się atrakcyjnie. A jak wypada pod względem użytkowym? Sprawdziliśmy, jakie krążą opinie użytkowników na jego temat i gdzie szukać typowych usterek.
-
Używany Volkswagen Phaeton (2002-2016) - (nie)droga limuzyna? Opinie użytkowników
Czasem można odnieść wrażenie, że kupno używanego auta klasy wyższej przez niektórych bywa wykorzystywane do szybkiego "awansu społecznego". W przypadku Volkswagena Phaetona sam fakt nabycia auta, które dziś często jest już oferowane za kilkanaście tysięcy złotych, o niczym jednak nie świadczy. Dopiero utrzymanie go w stanie gotowości do jazdy z pełną funkcjonalnością wszystkich systemów pokładowych (a zwłaszcza pneumatycznego zawieszenia) może stać się prawdziwym wyznacznikiem majętności właściciela.
-
Używana Škoda Yeti (2009-2017) - stwór pełen uroku. Opinie użytkowników
Škoda Yeti wydaje się dość niepozorna, nie staje w konkury z luksusowymi SUV-ami, ani nie udaje też prawdziwej terenówki. Ma jednak sporo zalet i jest bardzo praktyczna, co czyni z niej ciekawą propozycję dla osób, szukających auta z napędem 4x4, które nie boi się zjechać z asfaltu. Wystarczy tylko omijać niektóre konfiguracje napędu bądź potraktować je z dużą dozą ostrożności. Sprawdziliśmy, jakie są typowe usterki Škody Yeti.
-
Używany Volkswagen Sharan II (2010-2022) - łabędzi śpiew minivanów. Czy warto kupić?
Więcej niż kombi, mniej niż bus. Pomysł na minivany skradł kiedyś serca klientom, a zwłaszcza osobom z większymi rodzinami. Z czasem jednak segment zaczął się kurczyć pod naporem ofensywy SUV-ów. Volkswagen Sharan II generacji prawdopodobnie nie doczeka się już bezpośredniego następcy. Czy warto więc zainwestować w egzemplarz z rynku używanego? Sprawdziliśmy opinie użytkowników.
-
Używany Volkswagen Sharan I (1995-2010) - rodzinny dostawczak? Opinie użytkowników
Szóstka - siódemka pasażerów czy ładunek godny auta dostawczego? Koncepcja samochodów typu minivan powstała z chęci połączenia walorów minibusa oraz bardzo pojemnego kombi. W połowie lat 90. XX wieku wspólna inicjatywa grupy Volkswagena i Forda zaowocowała projektem nowego wielozadaniowego modelu sprzedawanego pod trzema postaciami (bliźniaczych VW Sharan i Seata Alhambry oraz nieco odmiennego Forda Galaxy), któremu z początku daleko było jednak do doskonałości. Na co uważać przy wyborze używanego VW Sharana pierwszej generacji? Jakie krążą na jego temat opinie użytkowników?
-
Używana Škoda Superb III (2015-) - średniak klasy wyższej. Opinie kierowców
Bardzo przestronna, nowoczesna i pozbawiona bolączek swoich poprzedniczek. Trzecia generacja Škody Superb może z powodzeniem pełnić rolę zarówno prestiżowej limuzyny, jak i komfortowego wozu rodzinnego. Na co uważać przy jej zakupie z rynku wtórnego? Co się psuje w Superbie III? Sprawdziliśmy, jakie krążą opinie wśród jej użytkowników.
-
Używana Škoda Superb II (2008-2015) - dużo przestrzeni i trochę problemów. Opinie użytkowników
Po udanej premierze modelu Superb I czeski producent poszedł za ciosem, przedstawiając w 2008 roku drugą generację swojego średniaka. Pod wieloma względami nowocześniejszy (od strony technologicznej) i atrakcyjniejszy (z wyglądu) zyskał nowe atuty takie jak bagażnik otwierany na dwa sposoby w wersji sedan czy ogromną przestrzeń transportową w debiutującym kombi. Jaką opinią wśród kierowców cieszy się dziś używana Škoda Superb II?
-
Używana Škoda Superb I (2001-2008) - super okazja? Typowe usterki czeskiego średniaka
Pięć lat po debiucie kompaktowej Octavii czeski producent zaprezentował własną propozycję auta klasy średniej - Škodę Superb. Samochód miał mieć reprezentacyjny charakter, ale dziś - ze względu na swoją przestronność - częściej pełni rolę komfortowego pojazdu rodzinnego, w czym nie przeszkadza mu, że występował tylko w wersji czterodrzwiowej.
-
Używany Peugeot 308 II (2013-2021) - kompakt z pazurem. Opinie użytkowników
Druga generacja Peugeota 308 w zasadzie powinna być ochrzczona Peugeotem 309, jednak na tym etapie francuski producent zrezygnował z pomnażania swych modeli na rzecz kontynuowania istniejącej już numeracji. Nie do końca jest to spójna koncepcja, bo o ile 308 I był potomkiem "z krwi i kości" 307-ki, o tyle 308 II ma już niewiele wspólnego z 308 I. Sprawdzamy, jakie opinie po latach krążą o Peugeocie 308 II i jakie są jego typowe usterki.
-
Używany Peugeot 308 I (2007-2013) - nieprzeciętny kompakt. Ale czy niezawodny?
Debiutujący w 2007 roku Peugeot 308 nie był rewolucją, lecz kontynuacją myśli projektowej zastosowanej w Peugeocie 307. Podobna sylwetka pojazdu i jego stylistyka, niemal identyczny wybór wersji nadwoziowych, zbliżone propozycje silników. Czas jednak i rozwój myśli technicznej zrobiły swoje, czego efektem jest model z pewnością nowocześniejszy. Ale czy lepszy z punktu widzenia użytkownika w większości kilkunastoletniego (a co najmniej 9-letniego) dziś auta? Sprawdziliśmy, co się psuje w Peugeocie 308 pierwszej generacji.
-
Używany Peugeot 307 (2001-2008) - nie tylko dla strażaków
Peugeot 307 zadebiutował z przytupem, zdobywając nawet tytuł European Car of the Year 2002, ale niedługo później jego reputacja stanęła dość dosłownie w ogniu z powodu powtarzających się, samoczynnie wybuchających pożarów. Po wyeliminowaniu ich przyczyn francuski kompakt aspirujący do klasy minivanów starał się (całkiem skutecznie) odzyskać dobre imię. Sprawdzamy, jakie obecnie krążą o nim o opinie i jakie są jego typowe usterki.
-
Używany Nissan Qashqai II (2013-2021) - nowoczesny... nomada w opinii kierowców
Ogromna popularność, jaką cieszył się (mimo licznych wad i niedoróbek) Nissan Qashqai pierwszej generacji (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy), rozbudziła w Europie boom na crossovery, a także spore oczekiwania względem drugiej odsłony japońsko-francuskiego bestsellera. Producent wyciągnął wnioski i poprawił konstrukcję samochodu, ale nie ustrzegł się kilku niedoróbek. Sprawdzamy, co się psuje w Qashqaiu II i jakie krążą na jego temat opinie.
-
Używany Nissan Qashqai I (2007-2013) - miejski globtroter w opinii użytkowników
Japoński crossover zaprojektowany we współpracy z francuskimi inżynierami, montowany w angielskiej fabryce w Sunderland. Międzynarodowa proweniencja Nissana Qashqai miała być jego atutem, ale okazała się piętnem - zwłaszcza egzemplarzy z pierwszych lat produkcji, które i tak sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Dopiero po pewnym czasie jakość modelu poprawiła się, wpływając korzystnie na jego reputację. Wynikiem tego jest duży wybór "Kaszkajów" na rynku wtórnym oraz jego niemalejąca popularność wśród kupujących. Przyjrzyjmy się, jakie są typowe usterki popularnego crossovera i co sądzą o nim jego użytkownicy.
-
Używane Audi A6 C7 (2011-2018) - wciąż się ceni. A co się w nim psuje?
Przedostatnia generacja Audi A6 C7 (od 2018 roku sprzedawany jest już model C8) to zarazem auto bardzo współczesne, nowocześnie wyposażone w zgodzie z najnowszymi trendami, korzystające z wielu technicznych nowinek, a jednocześnie. już nie takie młode, bo na rynku znajdziemy egzemplarze nawet 10- i 11-letnie. Sprzedający wciąż wysoko je cenią, a nabywcy muszą mieć świadomość, że utrzymanie takiego pojazdu może być bardzo kosztowne. Sprawdzamy opinie użytkowników i szukamy typowych usterek czwartej generacji Audi A6.
-
Używane Audi A6 C6 (2004-2011) - model premium w cenie kompaktu? Opinie użytkowników
Trzecia generacja Audi A6 (C6, Typ 4F) ma już co najmniej 11 lat, a najstarsze egzemplarze właśnie osiągają swoją pełnoletność. Upływający czas paradoksalnie jest jednak sojusznikiem prestiżowego modelu Audi, który z roku na rok kosztuje coraz mniej, zachowując jednocześnie wiele walorów nowoczesnego, komfortowego, znakomicie wyposażonego auta o charakterze limuzyny. Omijając kilka kłopotliwych silników czy bezstopniową skrzynię biegów, mamy szansę (choć nie gwarancję, bo ta uzależniona jest też od dbałości wcześniejszego właściciela) na znalezienie samochodu, który z powodzeniem może wciąż konkurować z nowymi autami, a przy tym być od nich o wiele tańszy. Przyjrzyjmy się, co - w opinii użytkowników - może zepsuć się w Audi A6 (C6).
-
Używane Audi A6 C5 (1997-2005) - droga limuzyna za... nieduże pieniądze
Duża, komfortowa limuzyna Audi mimo upływu lat stanowi kuszącą propozycję, tym bardziej że jej ceny z roku na rok spadają. Jednocześnie rośnie jednak ryzyko kosztownych napraw, co dotyczy zwłaszcza kilku nieudanych silników. Czy warto postawić na A6 drugiej generacji? Sprawdzamy, jakie są opinie jego użytkowników, i radzimy, gdzie szukać usterek.
-
Używany Volkswagen Golf VII (2012-2020) - pięknie się różni
"Ewolucja zamiast rewolucji" to częsty bon mot padający przy okazji premier kolejnych generacji Volkswagena Golfa. Trzeba przyznać, że trafiony, bo producent już do kilkudziesięciu lat pozostaje wierny kształtom swojego kompakta (znakiem szczególnym modelu jest charakterystyczny słupek C), a kolejne odsłony Golfa - w tym 7. generacja, która zadebiutowała w 2012 r. - czerpią zwykle to, co najlepsze i sprawdzone u jego poprzedników. Ponad 29 milionów sprzedanych egzemplarzy (mowa o okresie 1974-2012) dowodzą, że Volkswagen wie, co robi. Sprawdzamy, jakie opinie krążą o Golfie VII i które usterki w jego konstrukcji można uznać za typowe.
-
Używany Volkswagen Golf VI (2008-2013) - poprawkowy zaliczony. Opinie
Volkswagen Golf VI zadebiutował zaledwie kilka lat po Golfie V, którego wyniki sprzedaży podobno nie satysfakcjonowały szefów koncernu. Wprowadzone zmiany (bo "szóstka" w dużym stopniu bazuje na swym poprzedniku) niektórzy nazwaliby liftingiem, ale premiera "nowej generacji" miała większy potencjał marketingowy i budziła większe zainteresowanie klientów. Czy "szóstka" rzeczywiście okazała się lepsza? Sprawdzamy, co się psuje w Volkswagenie Golfie VI i jakie obecnie krążą o nim opinie.
-
Używany Volkswagen Golf V (2003-2009) - czy zasługuje na "piątkę"?
Niektóre modele samochodów mają dla koncernów motoryzacyjnych szczególne znaczenie, stanowiąc ich wizytówkę. Takim autem dla Volkswagena jest Golf produkowany od 1974 roku, który w roku 2003 doczekał się swojej piątej generacji. Z poprzednią - poza zbliżonym wyglądem i niektórymi podzespołami - nie miała one jednak wiele wspólnego, bowiem "piątkę" zbudowano od zera, starając się iść z biegiem czasu. Kilkunastoletni dziś Golf jest ciekawą propozycją na rynku samochodów używanych, ale kryje w swojej konstrukcji kilka zasadzek, których warto się wystrzegać, by przez kolejnych jeszcze kilka lat cieszyć się udanym zakupem. Jakie są wady i zalety Golfa V, co się w nim psuje i jakiej wersji szukać? Poznajmy opinie użytkowników.
-
Używana Skoda Octavia III (2013-2020) - rodzinny kompakt z aspiracjami. Opinie.
Skoda Octavia ma bliskie pokrewieństwo z Volkswagenem Golfem (m.in. ta sama płyta podłogowa MQB), dopracowane przez inżynierów VAG-a silniki benzynowe TSI i wysokoprężne TDI, budzące podziw walory transportowe auta (zwłaszcza duże bagażniki) oraz dobry stosunek ceny do jakości pozwalający z powodzeniem konkurować na rynku z rywalami "znamienitszych" marek. Bez wątpienia - to sprawdzony przez Skodę już w przypadku poprzednich generacji Octavii przepis na bestsellerowy model auta kompaktowego. Sprawdziliśmy, jaka są opinie użytkowników na temat używanej Škody Octavii III.