-
Używana Honda Civic IX (2011-2017) - gwiazda wśród kompaktów. Opinie
W odróżnieniu od Civica ósmej generacji, który okrzyknięty został "kosmiczną rewolucją", jego następca - Civic IX - był już tylko "ewolucją". Ale czy tylko? Japońscy inżynierowie przez cztery lata dopracowywali poprzedni model, zachowując w nim wszystko, co sprawdziło się w praktyce, oraz wprowadzając sugerowane przez klientów poprawki. W rezultacie powstał kompakt ocierający się zdaniem niektórych o doskonałość, któremu - choć został trochę ugrzeczniony - wciąż nie brakuje charyzmy. A jak sprawdza się po latach? Poszukaliśmy typowych usterek Hondy Civic IX.
-
Używana Honda Civic VIII (2005-2012) - ponadczasowe UFO. Opinie
Przyrównywana do latającego spodka Honda Civic VIII generacji (mowa o dedykowanym na rynek europejski 3- lub 5-drzwiowym hatchbacku) była odważnym tchnieniem futuryzmu, który początkowo przyjęty został z obawami, czy pojazd nie jest zanadto awangardowy, a użyta w nim technika zbyt innowacyjna (a w domyśle: zawodna). Z biegiem lat okazało się jednak, że w parze z fantazyjną nowatorskością idzie duża praktyczność i wysoka niezawodność kompaktu Hondy. Z jakimi kłopotami dziś należy się liczyć? Sprawdziliśmy opinie użytkowników Civica VIII generacji.
-
Używane Volvo S60 II (2010-2018) - i cóż, że ze Szwecji? Opinie
Bywa droższy od konkurencyjnych aut na rynku, jest bardziej wymagający w utrzymaniu i serwisie, a jego kabina nie należy do najprzestronniejszych. Ale swoją wyjątkowsością wyróżnia się na tle rywali, a przede wszystkim imponuje szeroką gamą silników - od 114 KM aż do 367 KM. Jakie jest używane Volvo S60 drugiej generacji? Sprawdziliśmy, jakie opinie krążą na jego temat.
-
Używane Volvo S60 I (2000-2009) - średniak z wyższej półki. Opinie
Pierwsza generacja Volvo S60 pomimo minimum kilkunastu lat na karku cieszy się bardzo dobrą opinią kierowców i mechaników. Solidne, postrzegane jako prestiżowe auto można już kupić za niecałe 10 tys. zł. Jego utrzymanie bywa jednak kosztowne, dlatego warto przed zakupem poznać jego słabsze strony. Sprawdzamy, jakie są typowe usterki Volvo S60 I.
-
Używana Kia cee'd II (2012-2018) - skazana na sukces. Opinie
Druga generacja Kii cee'd (JD) została zaprezentowana w marcu 2012 roku na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Z miejsca musiała sprostać dużym oczekiwaniom ze strony odbiorców, u których apetyt rozbudziła jej poprzedniczka - samochód dość skromny, ale bardzo udany, rzadko psujący się i dysponujący niezłymi silnikami, dzięki czemu zasłużenie zyskał status bestsellera (w czym pomógł mu również ponadprzeciętnie długi, 7-letni okres gwarancyjny). Następczyni musiała być jeszcze lepsza i taką też ma opinię po latach. A co psuje się w Kii Cee'd II? Sprawdziliśmy opinie użytkowników.
-
Używana Kia cee'd I (2006-2012) - made in Europe. Opinie
Choć występowała pod szyldem azjatyckiego koncernu, była zaprojektowana i produkowana w Europie specjalnie z myślą o mieszkańcach Starego Kontynentu. W chwili premiery niczym Dawid stanęła w szranki z Goliatami o ugruntowanej pozycji takimi jak Golf, Astra czy Focus, konkurując z nimi ceną, rozwiązaniami technicznymi i wydłużonym do 7 lat okresem gwarancyjnym. Jak dziś - siedemnaście lat od debiutu, a jedenaście od zakończenia produkcji spisuje się Kia cee'd pierwszej generacji? Sprawdziliśmy opinie użytkowników.
-
Używany Ford Mondeo (IV) Mk5 (2014-2021) - gracz globalny. Opinie użytkowników
Jeden z najpopularniejszych na rynku wtórnym graczy klasy średniej - Ford Mondeo IV generacji (MK5) - kryje w talii mocne karty: nowoczesne rozwiązania techniczne, wysoki komfort podróżowania, atrakcyjny design, przestronność wnętrza. Ulegając jego urokowi i unikając wyborów obarczonych większym ryzykiem, a zwłaszcza wyeksploatowanych egzemplarzy poflotowych, mamy szansę stać się właścicielami samochodu, który sprawdzi się zarówno jako wóz rodzinny, jak i pojazd biznesowy. Sprawdziliśmy, gdzie kryją się jego typowe usterki.
-
Używany Ford Mondeo (III) Mk4 (2007-2014) - my name is Ford. Opinie użytkowników
Wejścia na motoryzacyjny rynek Fordowi Mondeo III (Mk4) mógłby pozazdrościć chyba każdy samochód na świecie. Zamiast konwencjonalnej premiery na jednym z salonów motoryzacyjnych przedprodukcyjny model zbudowany ręcznie (!) w Ford European Design Center w Kolonii zadebiutował w hollywoodzkim blockbusterze, czyli filmie "Casino Royale" (2006), w którym za jego sterami zasiadł sam James Bond (w osobie Daniela Craiga - nowego odtwórcy kultowej roli). Rozgłos wokół filmu miał niebagatelny wpływ na popularność nowego Mondeo. Ale czy po latach James Bond znów wybrałby "średniaka" Mondeo do podróżowania po Bahamach? Sprawdziliśmy krążące wśród użytkowników opinie i poszukaliśmy typowych usterek Forda.
-
Używany Peugeot 508 I (2010-2018) - dwie twarze francuskiego średniaka. Opinie
Zaprezentowany w roku 2010 w Paryżu Peugeot 508 (najpierw pod postacią 4-drzwiowego sedana, a rok później dłuższego o 2 cm, 5-drzwiowego kombi) otrzymał niełatwe zadanie - pełniąc rolę nowego reprezentanta klasy średniej francuskiego koncernu, miał za jednym zamachem zastąpić dwa wycofywane modele: 407 i 607. Wywiązał się z niego znakomicie - zwłaszcza jeśli mowa o wersjach napędzanych silnikami Diesla, które obecnie stanowią łakomy kąsek na rynku wtórnym. O wiele słabszą renomą dziś cieszą się natomiast benzyniaki (okazały się awaryjne) oraz hybryda (nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań). Jakie są typowe problemy używanego Peugeota 508 I? Sprawdziliśmy krążące na jego temat opinie użytkowników.
-
Używany MINI Countryman I (2010-2016) - "terenowy" cukiereczek. Opinie
MINI Countryman, choć promowany był występami w rajdzie Dakar, nie ma ambicji, by szaleć w terenie, gdzie szybko zresztą musiałby dać za wygraną z powodu zbyt mikrego prześwitu. Zdecydowanie lepiej radzi sobie w przestrzeni miejskiej, idealnie wpasowując się swym designerskim wyglądem w charakter modnych, kawiarnianych dzielnic. Mimo upływu lat wciąż prezentuje się atrakcyjnie. A jak wypada pod względem użytkowym? Sprawdziliśmy, jakie krążą opinie użytkowników na jego temat i gdzie szukać typowych usterek.
-
Używany Volkswagen Phaeton (2002-2016) - (nie)droga limuzyna? Opinie użytkowników
Czasem można odnieść wrażenie, że kupno używanego auta klasy wyższej przez niektórych bywa wykorzystywane do szybkiego "awansu społecznego". W przypadku Volkswagena Phaetona sam fakt nabycia auta, które dziś często jest już oferowane za kilkanaście tysięcy złotych, o niczym jednak nie świadczy. Dopiero utrzymanie go w stanie gotowości do jazdy z pełną funkcjonalnością wszystkich systemów pokładowych (a zwłaszcza pneumatycznego zawieszenia) może stać się prawdziwym wyznacznikiem majętności właściciela.
-
Używana Škoda Yeti (2009-2017) - stwór pełen uroku. Opinie użytkowników
Škoda Yeti wydaje się dość niepozorna, nie staje w konkury z luksusowymi SUV-ami, ani nie udaje też prawdziwej terenówki. Ma jednak sporo zalet i jest bardzo praktyczna, co czyni z niej ciekawą propozycję dla osób, szukających auta z napędem 4x4, które nie boi się zjechać z asfaltu. Wystarczy tylko omijać niektóre konfiguracje napędu bądź potraktować je z dużą dozą ostrożności. Sprawdziliśmy, jakie są typowe usterki Škody Yeti.
-
Używany Volkswagen Sharan II (2010-2022) - łabędzi śpiew minivanów. Czy warto kupić?
Więcej niż kombi, mniej niż bus. Pomysł na minivany skradł kiedyś serca klientom, a zwłaszcza osobom z większymi rodzinami. Z czasem jednak segment zaczął się kurczyć pod naporem ofensywy SUV-ów. Volkswagen Sharan II generacji prawdopodobnie nie doczeka się już bezpośredniego następcy. Czy warto więc zainwestować w egzemplarz z rynku używanego? Sprawdziliśmy opinie użytkowników.
-
Używany Volkswagen Sharan I (1995-2010) - rodzinny dostawczak? Opinie użytkowników
Szóstka - siódemka pasażerów czy ładunek godny auta dostawczego? Koncepcja samochodów typu minivan powstała z chęci połączenia walorów minibusa oraz bardzo pojemnego kombi. W połowie lat 90. XX wieku wspólna inicjatywa grupy Volkswagena i Forda zaowocowała projektem nowego wielozadaniowego modelu sprzedawanego pod trzema postaciami (bliźniaczych VW Sharan i Seata Alhambry oraz nieco odmiennego Forda Galaxy), któremu z początku daleko było jednak do doskonałości. Na co uważać przy wyborze używanego VW Sharana pierwszej generacji? Jakie krążą na jego temat opinie użytkowników?
-
Używana Škoda Superb III (2015-) - średniak klasy wyższej. Opinie kierowców
Bardzo przestronna, nowoczesna i pozbawiona bolączek swoich poprzedniczek. Trzecia generacja Škody Superb może z powodzeniem pełnić rolę zarówno prestiżowej limuzyny, jak i komfortowego wozu rodzinnego. Na co uważać przy jej zakupie z rynku wtórnego? Co się psuje w Superbie III? Sprawdziliśmy, jakie krążą opinie wśród jej użytkowników.
-
Używana Škoda Superb II (2008-2015) - dużo przestrzeni i trochę problemów. Opinie użytkowników
Po udanej premierze modelu Superb I czeski producent poszedł za ciosem, przedstawiając w 2008 roku drugą generację swojego średniaka. Pod wieloma względami nowocześniejszy (od strony technologicznej) i atrakcyjniejszy (z wyglądu) zyskał nowe atuty takie jak bagażnik otwierany na dwa sposoby w wersji sedan czy ogromną przestrzeń transportową w debiutującym kombi. Jaką opinią wśród kierowców cieszy się dziś używana Škoda Superb II?
-
Używana Škoda Superb I (2001-2008) - super okazja? Typowe usterki czeskiego średniaka
Pięć lat po debiucie kompaktowej Octavii czeski producent zaprezentował własną propozycję auta klasy średniej - Škodę Superb. Samochód miał mieć reprezentacyjny charakter, ale dziś - ze względu na swoją przestronność - częściej pełni rolę komfortowego pojazdu rodzinnego, w czym nie przeszkadza mu, że występował tylko w wersji czterodrzwiowej.
-
Używany Peugeot 308 II (2013-2021) - kompakt z pazurem. Opinie użytkowników
Druga generacja Peugeota 308 w zasadzie powinna być ochrzczona Peugeotem 309, jednak na tym etapie francuski producent zrezygnował z pomnażania swych modeli na rzecz kontynuowania istniejącej już numeracji. Nie do końca jest to spójna koncepcja, bo o ile 308 I był potomkiem "z krwi i kości" 307-ki, o tyle 308 II ma już niewiele wspólnego z 308 I. Sprawdzamy, jakie opinie po latach krążą o Peugeocie 308 II i jakie są jego typowe usterki.
-
Używany Peugeot 308 I (2007-2013) - nieprzeciętny kompakt. Ale czy niezawodny?
Debiutujący w 2007 roku Peugeot 308 nie był rewolucją, lecz kontynuacją myśli projektowej zastosowanej w Peugeocie 307. Podobna sylwetka pojazdu i jego stylistyka, niemal identyczny wybór wersji nadwoziowych, zbliżone propozycje silników. Czas jednak i rozwój myśli technicznej zrobiły swoje, czego efektem jest model z pewnością nowocześniejszy. Ale czy lepszy z punktu widzenia użytkownika w większości kilkunastoletniego (a co najmniej 9-letniego) dziś auta? Sprawdziliśmy, co się psuje w Peugeocie 308 pierwszej generacji.
-
Używany Peugeot 307 (2001-2008) - nie tylko dla strażaków
Peugeot 307 zadebiutował z przytupem, zdobywając nawet tytuł European Car of the Year 2002, ale niedługo później jego reputacja stanęła dość dosłownie w ogniu z powodu powtarzających się, samoczynnie wybuchających pożarów. Po wyeliminowaniu ich przyczyn francuski kompakt aspirujący do klasy minivanów starał się (całkiem skutecznie) odzyskać dobre imię. Sprawdzamy, jakie obecnie krążą o nim o opinie i jakie są jego typowe usterki.