Skoda szuka partnera. Chce zbudować ultra-tani samochód

Po fiasku rozmów z koncernem Tata, czeska marka nadal poszukuje kooperanta do produkcji tanich samochodów przeznaczonych dla klientów z rynków wschodzących. Czy któryś z gigantów się skusi?

Jakiś czas temu Skoda zapowiedziała prace nad tanim samochodem miejskim przy współpracy koncernu Tata. Jednak ostatnie wieści mówią o tym, że firmom nie udało się porozumieć w tej  kwestii, ale temat po stronie czeskiego producenta nadal pozostaje otwarty.

Czesi kontynuują prace nad projektem. Inżynierowie sprawdzają jak mocno uda się odchudzić konstrukcję MQB A0, żeby produkcja takiego samochodu pozostała bardzo atrakcyjna dla potencjalnego partnera. Bernhard Maier, szef Skody, proponuje techniczną i ekonomiczną synergię potencjalnemu partnerowi.

Podczas rozmowy z dziennikarzami dodał też, że marka podjęła już rozmowy z lokalnymi dostawcami podzespołów z Indii. Celem jest dostarczenie możliwie tanich komponentów, które będą spełniać ostrzejsze normy emisji i bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2020 roku.

Model przygotowany z myślą o rynku indyjskim trafi do Ameryki Południowej, a także na Bliski Wschód. Tymczasem Grupa Volkswagen pracuje nad kolejnym, niedrogim samochodem we współpracy z chińskimi kooperantami. Auto zadebiutuje już w 2019 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.