Salon Tokio 2015 | Subaru Impreza 5d Concept

Salon Tokio 2015 to miejsce nie tylko dla futurystycznych "samochodów przyszłości". Subaru zaprezentowało w stolicy Japonii koncept, któremu bardzo blisko do wejścia do produkcji

Subaru WRX S4 | Jak wygodne STI

To właśnie nowa Impreza ma być najważniejszym modelem japońskiej marki w zdobywaniu kolejnych klientów - koncern Fuji Heavy Industries chce do 2020 roku wyraźnie rozruszać sprzedaż Subaru. Auto zostanie zbudowane na nowej płycie podłogowej, która ma w przyszłości być bazą dla większości samochodów Subaru.

Koncept Impreza 5d wyznacza stylistyczną ścieżkę, którą podąży nie tylko produkcyjna Impreza, ale także pozostałe modele japońskiego producenta. Trzeba przyznać, że zaprojektowana w myśl języka stylistycznego "Dynamic & Solid" Impreza prezentuje się naprawdę dobrze. Ostre, agresywne linie, wyraźne przetłoczenia, duże koła, wydatne nadkola, wąskie przymrużone LED-owe reflektory, charakterystyczny grill, ciekawie zaprojektowane zderzaki i dynamiczna sylwetka - wszystko to może się podobać.

Używane Subaru Impreza - sprawdź ogłoszenia

Hatchback mierzy 4 400 mm długości, 1 880 mm szerokości, 1 440 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2 670 mm. Nie wiemy, jaki dokładnie motor drzemie na pokładzie konceptu, ale Japończycy zasygnalizowali, że możemy spodziewać się czterocylindrowych bokserów. Podobno nowe Subaru Impreza ma zadebiutować w Stanach z zupełnie nowym, dwulitrowym bokserem. Później do oferty mają dołączyć mniejsze (1.6 litra), doładowane jednostki - znak czasów downsizingu.

Pojawienia się produkcyjnej Imprezy 5d na rynku możemy się spodziewać na przełomie 2016 i 2017 roku. Trzymamy kciuki, żeby produkcyjna wersja nie zmieniała się za mocno. Koncept wygląda naprawdę dobrze. Jednak trzeba pamiętać, że Subaru lubi pokazać ciekawy koncept, a później znacznie go zmodyfikować i wypuścić na rynek bardziej stonowany samochód.

Koncept pięciodrzwiowej Imprezy możemy także zobaczyć na filmie, który Subaru opublikowało przy okazji premiery:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU WRX STI S207 | PRAWDZIWY SPORTOWIEC

Subaru WRX STI S207Subaru WRX STI S207 fot. Subaru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.