Salon Detroit 2015 | Chevrolet Bolt EV Concept | Rekordowy zasięg

Na targach w Detroit Chevrolet przedstawił swoją wizję rozwoju i popularyzacji aut z napędem elektrycznym. Obrazuje ją koncepcyjny Bolt EV o deklarowanym zasięgu aż 320 km!

Buick Avenir Concept | Limuzyna, jakich mało

Duży zasięg, który w obecnie oferowanych modelach jest niewystarczający,  to nie jedyna zaleta w pełni elektrycznego, niewielkiego Chevroleta. Seryjny Bolt EV ma być również przystępny cenowo - w USA cennik modelu ma rozpoczynać się od około 30 tys. dolarów. Dla porównania konkurencyjne BMW i3 kosztuje na amerykańskim rynku od 42 tys. dolarów.

Używane Chevrolety - sprawdź ogłoszenia

Do budowy samochodu wykorzystano wiele lekkich materiałów, takich jak: aluminium, włókno węglowe czy magnez. Nie znamy jednak masy pojazdu. Chevrolet nie zdradził jeszcze żadnych danych technicznych. Poza obiecywanym zasięgiem, nie wiemy jaką moc będzie mieć Bolt EV, jakie będzie oferował osiągi, ani ile czasu będzie trwało jego ładowanie.

Niewiadomych jest wiele, ale ważne, że producenci dostrzegają problem niskiego zasięgu i wysokich cen samochodów z napędem elektrycznym. Bez poprawy tych dwóch elementów, auta tego typu, mimo wielu swoich zalet, nie mają szans na zdobycie większej popularności.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy - szczegóły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.