Salon Genewa 2013 | Chevrolet Spark EV

Elektryczny Spark to prawdziwy potwór. Ten mały samochodzik dostał silnik o mocy 130 KM

Po amerykańskiej przyszła pora na europejską premierę najnowszego samochodu elektrycznego koncernu GM. Chevrolet Spark otrzyma mocny silnik, dzięki czemu będzie najszybszą wersją silnikową małego autka miejskiego.

Pod maską będzie pracował silnik elektryczny o mocy 130 KM i momencie 542 Nm. To zapowiada niezłe osiągi. I rzeczywiście, są imponujące. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmie mu tylko 8,5 sekundy. Spark EV zostanie wyposażony w litowo-jonowe akumulatory o pojemności ponad 20 kWh oraz system aktywnego chłodzenia i ogrzewania cieczą. System szybkiego ładowania prądem stałym pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80% w około 20 minut. System został opracowany tak, aby możliwe było wykonanie kilku ładowań dziennie. Ładowanie z wykorzystaniem gniazdka prądu o napięciu 240V zajmuje od 6 do 8 godzin. Niestety nadal nie wiemy, jaki zasięg będzie można uzyskać w elektrycznym Sparku.

Wszystkie podstawowe dane dotyczące samochodu wyświetlane są na wyświetlaczu LCD o średnicy 7 cali. Drugi ekran, umieszczony w konsoli centralnej, wyświetla funkcje systemu multimedialnego i wskazania klimatyzacji, a także przekazuje dane związane z zarządzaniem energią.

Premiera nastąpi podczas salonu w Genewie, ale w sprzedaży elektryczne Sparki pojawią się dopiero w przyszłym roku. Sprzedaż będzie ograniczona do wybranych rynków. Nie jest jeszcze znana cena, ale można założyć że będzie znaczna. Dlatego cieszy mocny silnik umożliwiający szybkie i sprawne pokonywanie miejskiej przestrzeni.

>>> Chevrolet Spark nawet za mniej, niż 10 tys. zł <<<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.