Salon Nowy Jork 2014 | Chevrolet Cruze FL

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku zadebiutuje Chevrolet Cruze, którego poddano lekkim modyfikacjom

Jesienią w USA - nowy Chevrolet Malibu

Cruze sedan zadebiutował na rynku w 2008 roku. Dwa lata później pojawiła się odmiana w nadwoziu hatchback a po kolejnych dwóch latach dodano wersję kombi. Jednocześnie auto przeszło drobny facelifting. Teraz producent postanowił ponownie odświeżyć wizerunek Cruze'a, który sprzedawany jest na wszystkich kontynentach.

Zmiany w nowej odsłonie sedana segmentu C są kosmetyczne i bardzo podobne do tych, które w ostatnim czasie otrzymał Chevrolet Malibu. Modyfikacje objęły nowy przedni zderzak, przedzielony przedni grill i światła do jazdy dziennej w technologi LED (w wersjach LT i LTZ). Z tyłu zdecydowano się jedynie na poprawienie lamp. Wszystkie nowe Cruzy będą dostępne w odświeżonej palecie kolorystycznej.

Sprawdź ile kosztuje używany Chevrolet Cruze

We wnętrzu znalazła się jedynie nowa gałka zmiany biegów oraz to, co jest bardzo ważne dla amerykanów - poprawione cupholdery, z których teraz łatwiej jest wyjmować kubek lub butelkę. Z zauważalnie ciekawych dodatków trzeba odnotować jeszcze nowy 7-calowy wyświetlacz dotykowy oraz system odczytywania wiadomości SMS.

Żadne zmiany nie zaszły w palecie silnikowej. Klienci będą mogli nadal wybierać między jednostkami benzynowi 1.8, 1.4 turbo i dwulitrowym turbodoładowanym dieslem.

Ceny nowego Cruze'a zostaną przedstawione chwilę przed wprowadzeniem auta na rynek, co ma nastąpić na jesieni tego roku. Zła wiadomość jest taka, że Cruze po faceliftingu nie pojawi się w Europie. Powodem jest zapewne decyzja o wycofaniu się marki z Europy w 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

W 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.