Cadillac zamiast Chevroleta w Europie

Po dość zaskakujących planach Chevroleta o wycofaniu się z Europy przyszły kolejne informacje wyjaśniające strategię GM w Europie

O planach wycofania marki Chevrolet ze Starego Kontynentu dowiedzieliśmy się na początku grudnia 2013 roku. Zgodnie z nimi do końca przyszłego roku nastąpi zakończenie sprzedaży większości modeli, ale oczywiście pozostanie wsparcie serwisowe, a części zamienne do wszystkich modeli będzie można bez problemu dostać do 2025 roku włącznie.

To posunięcie nie jest "poddaniem się", a jedynie usystematyzowaniem posiadanej przez GM floty oferowanej w Europie. Na rynku pozostanie Opel (Vauxhall w Wielkiej Brytanii), a w segmencie premium dołączy do niego marka Cadillac. W zasadzie należy napisać powróci, bo przecież nie będzie to pierwszy debiut Cadillaca po tej stronie Atlantyku.

Cadillac - ogłoszenia

Według wstępnych zapowiedzi dostępna ma być pełna gama samochodów tej marki. Wątpliwe, by tak było w rzeczywistości, bowiem zainteresowanie choćby ogromnym Escalade będzie marginalne. Trzon sprzedaży będą stanowiły nowe sedany ATS i CTS oraz SUV o nazwie SRX. W niektórych salonach Cadillaca może panować mały miszmasz, gdyż obok aut tej marki będą sprzedawane Chevrolety, których GM nie chce zabierać Europie. Nadal będzie więc można kupić Camaro i Corvette Stingray.

Data rozpoczęcia działalności Cadillaca w poszczególnych krajach Europy nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE:

Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy - szczegóły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.