Najdroższy samochód świata?

RM Auctions we współpracy z domem aukcyjnym Sotheby's planują osiągnąć najwyższą cenę, jaką kiedykolwiek uzyskano na aukcji za samochód. Przedmiotem aukcji, która ma się odbyć 17 maja w Maranello podczas spotkania "Ferrari Leggenda e Passione", jest niesamowite Ferrari 250 Testa Rossa (TR) z 1957 roku.

Samochód został zaprojektowany przez Carrozzeria Scaglietti i był wytwarzany w latach 1957-1958 - powstały jedynie 22 egzemplarze. Jest to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych, najrzadziej spotykanych a jednocześnie najlepiej rozpoznawanych samochodów świata . Nie dziwi więc fakt, że jest również jednym z najbardziej pożądanych.

To legendarne 250 TR jest jednym z najbardziej ekscytujących samochodów, jakie kiedykolwiek zostały wystawione na aukcji. - Max Girardo, Dyrektor Zarządzający RM Europe

W latach 1958-1961 takie Ferrari Testa Rossa wzięły udział w 19 wyścigach zarówno w Europie jak i w USA, z czego w 10 stanęły na najwyższym podium.

Obecnie rekord osiągniętej ceny należy również do Ferrari , ale do nieco młodszego modelu - 250 GT SWB California z 1961 roku. W maju 2008 roku to auto sprzedano za zawrotną sumę 7 040 000 euro. Dlatego chętni na Testa Rossę powinni dysponować co najmniej taką samą kwotą, by w ogóle móc marzyć o udziale w aukcji, nie wspominając już o jej wygraniu...

jk, źródło: RM Auctions

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o: