Hennessey Velociraptor 600 | Nic go nie zatrzyma

Jeżeli firma Hennessey zabiera się za tuning to wiadomo, że nie będą stosowane żadne półśrodki. Oto Ford F-150 Raptor, który skrywa pod maską ogromną moc i nie boi się terenu

Klienci mogą już składać zamówienia na model Hennessey Velociraptor 600 Twin Turbo. Pod tą nazwą skrywa się przerobiony Ford F-150 Raptor, z którego wyciśnięto 605 KM i 843 Nm. Tyle udało się wydobyć z jednostki 3.6 V6 EcoBoost. Specjaliści od tuningu w Hennessey zmienili intercooler, układ wydechowy, a także cały dolot wraz z turbosprężarkami. Do tego zmieniono oprogramowanie silnika na wydajniejsze.

Przy takich parametrach jednostki napędowej spory pickup rozpędza się do setki w czasie poniżej 4,5 sekundy. Przejechanie ćwierć mili zajmuje 12,9 sekundy. Osiągi są lepsze niż w przeciętnym hatchbacku z doładowanym silnikiem.

 

Oprócz tego nie możemy zapomnieć o właściwościach terenowych tego modelu. Velociraptor otrzymał pakiet wizualny w postaci oświetlenia LED oraz nowych zderzaków. Do tego zainstalowano jeszcze nowe felgi z oponami offroadowymi od Toyo. Zawieszenie podniesiono o 3 cale. Amerykańska bestia jest przygotowana do jazdy w najgorszych warunkach.

Produkcja modelu Velociraptora 600 jest ograniczona do 100 egzemplarzy. Każdy będzie wyposażony w specjalną tabliczkę upamiętniającą specjalną wersję. Producent przygotował dodatkowo wersję 6x6 dla bardziej wymagających klientów. W tym przypadku trzeba szykować co najmniej 295 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Mustang | Ostrzejsza stylistyka, więcej mocy

Ford Mustang 2017Ford Mustang 2017 fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.