Ford Bronco | Legenda powraca

Kto by pomyślał, że debata prezydencka w Stanach Zjednoczonych pomoże wskrzesić jeden z najbardziej oczekiwanych modeli ostatnich lat. Już za kilka lat zobaczymy na drogach nowe wcielenie Forda Bronco

Przedstawiciel United Auto Workers ujawnił w wywiadzie dla Detroit Free Press, że produkcja modeli Ranger i Bronco wypełni lukę w fabryce w Michigan, po tym jak zadecydowano o przeniesieniu produkcji Focusa do Meksyku. Tą kwestię relokacji produkcji poruszył kandydat Republikanów podczas debaty prezydenckiej w USA, Donald Trump i wywołała ona sporo zamieszania wśród pracowników fabryki.

Przedstawiciel poinformował, że startujący w wyborach kandydat nie przedstawił w wyczerpujący sposób faktów. Związki zawodowe nie są zachwycone pomysłem przeniesienia produkcji do Meksyku, ale produkcja Rangera i Bronco zabezpieczy przyszłość pracowników w tej fabryce w dużo lepszy sposób niż Focus.

Przy okazji tego komunikatu potwierdziły się plotki, które krążą już od  kilku lat. Ford Ranger powróci na rynek amerykański po kilkuletniej absencji. W międzyczasie samochód był cały czas obecny choćby na rynku europejskim. Jego produkcja zostanie wznowiona w 2018 roku, a rok później z tej samej taśmy zjedzie model Bronco. Nowe wcielenie kultowego modelu powstanie na płycie podłogowej pickupa, a więc można się spodziewać SUV-a o bardzo dobrych właściwościach terenowych. Nie wiemy jeszcze nic na temat nowego modelu, ale wiadomo już, że szykuje się poważny konkurent dla Jeepa Wranglera. Liczymy, że samochód zawita również na Stary Kontynent.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.