Salon Genewa 2017 | Mercedes | Wysyp nowości

Jeżeli jesteś fanem Mercedesa, to tegoroczne targi w Genewie Cię nie zawiodą. Producent ze Stuttgartu przygotował mnóstwo premier, a wśród nich zupełnie nowy kabriolet Klasy E oraz tajemniczy showcar od AMG

Mercedes wrzucił do sieci zdjęcie, które zapowiada jedną z premier. Na pierwszym planie widzimy nowego kabrioleta bazującego na Klasie E. Na temat samochodu nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale zagraniczne źródła donoszą o podstawowej wersji E400 Cabriolet. Auto będzie skrywać pod maską podwójnie doładowany silnik o pojemności trzech litrów. Nie wiemy, jakie silniki pojawią się jeszcze pod maską tego modelu, ale możemy się spodziewać wersji E50 sygnowanej logo AMG.

Mercedes E Cabriolet teaserMercedes E Cabriolet teaser fot. Mercedes

Jednak najważniejsza premiera nie została jeszcze odkryta. Jest to nowy koncept od AMG, o którym wiemy tylko tyle, że będzie przełomowy. Niewykluczone, że będzie to zapowiadany od kilku dni model GT4 sedan, czyli bezpośredni konkurent Porsche Panamera.

Na stoisku Mercedesa w Genewie zobaczymy jeszcze najszybsze kombi w klasie – E63 S Wagon, a także inne premiery: GT C Roadster Edition 50, C63 S Cabriolet Ocean Blue Edition oraz C43 Coupe Studio Package, który w Europie jest znany pod nazwą Black Edition.

Mercedes-Maybach G650 LandauletMercedes-Maybach G650 Landaulet fot. Mercedes

Nie zabraknie też zupełnie nowego Maybacha G650 Landaulet, który powstał z myślą o klientach z Bliskiego Wschodu. Niewykluczone, że w Szwajcarii objawi się także koncepcyjny pickup Klasy X.

Więcej informacji na temat najnowszych premier Mercedesa dowiemy już za kilkanaście dni prosto z Genewy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.