Salon Genewa 2017 | Mercedes AMG GT4 | Zaskakujący sedan

Na targach w Genewie zobaczymy zupełnie nowy, koncepcyjny projekt od firmy Mercedes-AMG. Niemiecki producent chce namieszać w segmencie, gdzie niekwestionowanym liderem jest Porsche Panamera

W tym roku AMG obchodzi 50. urodziny, a więc to najlepszy moment, żeby pokazać nowy samochód.  Plotki na temat modelu o nazwie GT4 krążą już od kilku miesięcy, ale producent ze Stuttgartu nie był jak dotąd skory do ujawniania informacji.

Kilka tygodni temu w rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami szef AMG ujawnił tylko, że auto pojawi się w salonach w 2018 roku, a pod jego maską zagra silnik 4.0 V8 biturbo o mocy 600 KM. Konkurent Porsche Panamera będzie dostępny również z innymi jednostkami napędowymi. W grę wchodzi silnik o pojemności trzech litrów, który będzie słabszy, ale oszczędniejszy. Wszystkie warianty będą współpracować z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Napęd będzie przekazywany na dwie osie, a na wyposażeniu standardowym pojawi się system ISG, który chwilowo zwiększa moc o 20 KM, a tym samym poprawia przyspieszenie. Żeby zapewnić jak najmniejszą masę całej konstrukcji, wykorzystano dużą ilość aluminium oraz wysokowytrzymałej stali.

Wizualizacja Mercedesa AMG GT4Wizualizacja Mercedesa AMG GT4 fot. Theophilus Chin

Nowy model będzie następcą modelu CLS Shooting Brake, który nie zdołał podbić rynku. Auto powstanie na płycie podłogowej MRA, zmodyfikowanej przez inżynierów AMG. Dzięki temu uzyska unikalny rozstaw osi oraz zupełnie nową konstrukcję zawieszenia.

Nie znamy jeszcze ceny nowego Mercedesa-AMG, ale możemy się spodziewać, że cennik wystartuje w okolicach 400 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera 4S Diesel | Pierwsza jazda | Najszybszy diesel świata

Porsche Panamera 4S DieselPorsche Panamera 4S Diesel Fot. Porsche

Czy Twoim zdaniem Mercedes AMG GT4 będzie realną alternatywą dla limuzyny Porsche?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.