Mercedes Urban eTruck | Elektryczna ciężarówka

Mercedes jest kolejnym producentem, który stawia na technologię elektryczną w segmencie samochodów ciężarowych. Już niebawem wyjedzie na ulice elektryczna ciężarówka o nazwie Urban eTruck

Podczas zeszłorocznych targów IAA w Hanowerze zadebiutował koncepcyjny Mercedes Urban eTruck, który jest zasilany elektrycznie. Okazało się, że wielu klientów niemieckiego koncernu wyraziło żywe zainteresowanie takim samochodem, dlatego firma postanowiła uruchomić limitowaną produkcję.

Na początek samochody trafią do Niemiec, a kilka miesięcy później będą dostępne w innych krajach. Klienci będą mogli korzystać z samochodu przez 12 miesięcy przy ścisłej współpracy z inżynierami Mercedes Benz Trucks, który będą zbierać informacje na temat użytkowania pojazdu, a także wdrażać konieczne poprawki.

Mercedes Urban eTruckMercedes Urban eTruck Fot. Mercedes

Model Urban eTruck oferuje ładowność 12,8 tony, a jego dopuszczalna masa całkowita wynosi 25 ton. Akumulatory zasilające silnik elektryczny mają pojemność 212 kWh, co pozwoli przejechać nawet 200 km na pełnym ładowaniu. Mercedes pracuje nad szybką ładowarką, która umożliwi uzupełnienie energii w jak najkrótszym czasie.

Żeby spełnić oczekiwania klientów, Mercedes zamierza produkować wersje 18- i 25-tonowe w kilku wersjach zabudowy (m.in. chłodnia, plandeka).

Oprócz modelu Urban eTruck, w najbliższym czasie pojawi się jeszcze Fuso eCanter, czyli lekki samochód użytkowy z elektrycznym napędem. Model zasilany baterią o pojemności 70 kWh będzie oferował zasięg 100 km. Na początek na rynek trafi 150 egzemplarzy do wybranych klientów w Europie, Japonii i USA.

Więcej o:
Komentarze (24)
Mercedes Urban eTruck | Elektryczna ciężarówka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 03730t

  Oceniono 9 razy 5

  100km zasięgu, czyli podjedzie do klienta i już tam zostanie :(
  Gdy Szyszko wytnie zagajniki i zrobi pastwiska, to w Polsce będą jeździć wozy ... konne.

 • dorzeczny

  Oceniono 6 razy 4

  Po co mu ten grill w zderzaku? Wlot powietrza do chłodzenia czego? Silników elektrycznych?

 • 4zero

  Oceniono 7 razy 3

  u nas potrzebny taki ale na wyngiel

 • Gość: Pfuj

  Oceniono 1 raz 1

  Wow. 200km zasięgu. To porównajcie to sobie np. z 1420 litrami zbiorników nowego Actrosa.

 • prawda

  Oceniono 1 raz 1

  My tu gdybamy, osrywamy ale nasze wnuki będą tak samo gdybać i obsrywać nas jak będą podpierdzielać elektrykami i słuchać Lady Gaga 3000

 • cyberchild

  Oceniono 1 raz 1

  Na jakim rynku jest ta ciężarówka?

 • konrad8125

  0

  wygląd słabo, jakoś uboga ta sylwetka z przodu. nie podoba mi się,

 • porque

  Oceniono 2 razy 0

  Paskudztwo, wyglada jak wsciekly Chinczyk...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX