Skoda Kodiaq | Nadchodzi sportowa wersja

Czeski producent ma w planach poszerzenie gamy sportowych modeli RS. W najbliższym poznamy sportową wersję modelu Kodiaq, ale w planach Skody zabraknie Citigo i Fabii

Kilka dni temu jeden z szefów odpowiedzialnych za badania i rozwój w Skodzie zapowiedział sportową wersję pierwszego, siedmioosobowego SUV-a czeskiej marki. Kodiaq RS czeka już w kolejce, a premiera to tylko kwestia czasu.

Najmocniejszy wariant Skody Kodiaq otrzyma silnik wysokoprężny. Ma to być jednostka 2.0 BiTDI, czyli podwójnie doładowany Diesel znany z Passata i Tiguana. Jednostka rozwija 240 KM i 500 Nm, co w przypadku tego drugiego pozwala uzyskać czas 6,5 sekundy do "setki". Zatem można się spodziewać, że Kodiaq wyposażony w ten silnik będzie najszybszym modelem Skody.

Nie znamy jeszcze daty premiery, ale zanim auto pojawi się na rynku, czeka nas premiera wersji SportLine, która odbędzie się podczas targów w Genewie. Model będzie wyposażony w obniżone zawieszenie oraz kilka akcentów poprawiających aerodynamikę. W 2019 roku do gamy dołączy wersja hybrydowa plug-in.

Przy okazji zdementowano plotki na temat sportowych odmian Fabii oraz Citigo. Czeski producent skupi się na wprowadzeniu szybkich odmian dla największych modeli, ale w najbliższych latach nie będzie to łatwe zadanie ze względu na restrykcje związane z emisją spalin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.