Skoda Octavia Scout | Terenowy bestseller

Czesi kompletują swoją kompaktową rodzinę. Wczoraj pokazali sportową Octavię RS, dzisiaj opadła kolejna kurtyna i zobaczyliśmy Octavię Scout. Ta ma ambicje terenowe

Skoda Octavia Scout to uterenowiona wersja czeskiego kompaktu. Bazuje na Octavii Combi, jest podniesiona o 30 mm i wyposażona w szereg elementów, które składają się na modny terenowy makijaż. To m.in. czarne osłony progów i nadkoli oraz srebrna atrapa osłony podwozia z przodu i tyłu. Nie zabraknie też srebrnych relingów dachowych, specjalnego wzoru felg i kilku mniejszych detali.

Wraz z tegorocznym faceliftingiem Octavia Scout stała się ostrzejsza i znacznie nowocześniejsza. Zdecydowanie największą zmianą w wyglądzie są oczywiście nowe, dzielone LED-owe reflektory z przodu.

Bagażnik będzie równie duży, co w zwykłej Octavii. Oznacza to aż 610 l i 1740 l po złożeniu tylnej kanapy.

Skoda Octavia ScoutSkoda Octavia Scout fot. Skoda

Pod maską bez większych zmian. W dalszym ciągu dostępne są następujące jednostki napędowe: benzyna 1.8 TSI 180 KM oraz trzy wysokoprężne silniki 1.6 TDI 110 KM, 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 184 KM. Napęd 4x4 to standard w każdej wersji silnikowej. Największa zmiana to możliwość sparowania 150-konnego TDI z dwusprzęgłowym automatem DSG o 7 przełożeniach. Do tej pory dla tego motoru dostępna była tylko ręczna skrzynia.

Podobnie jak w przypadku Octavii RS, również nie poznaliśmy wnętrza. Zmiany jednak nie będą odbiegać od zwykłej Octavii. Oznacza to drobne porządki w kabinie, zupełnie nowy ekran systemu multimedialnego (9,2 cala) i parę usprawnień. Na liście opcji nie zabraknie podgrzewanej kierownicy i wygodnych foteli. Wersja Scout będzie się na pewno wyróżniać kilkoma motywami, które podkreślą terenowy charakter modelu.

Skoda Octavia 2017Skoda Octavia 2017 fot. Skoda

Do sprzedaży Skoda Octavia Scout wejdzie "w pierwszych miesiącach przyszłego roku". Ceny nie zostały jeszcze ujawnione. Aktualnie polski cennik otwiera 109 860 złotych za Scouta z silnikiem 1.6 TDI o mocy 110 KM z manualną skrzynią biegów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.