Skoda | Czas na kolejne premiery

Ten rok był dla Skody wyjątkowy. W gamie czeskiego producenta pojawił się pierwszy SUV, a produkcja i sprzedaż nieustannie rosną. Nie oznacza to jednak, że Skoda spocznie na laurach. W przyszłym roku szykują się poważne premiery

Na chwile przed końcem 2016 roku Skoda zaprezentowała odświeżoną wersję modelu Octavia. Auto wjedzie na europejskie drogi dopiero w przyszłym roku. Jakiś czas temu pojawiły się plotki o nowej generacji Roomstera na bazie Volkswagena Caddy, ale projekt porzucono w cieniu zamieszania z silnikami Diesla.

Mimo tego przyszłoroczny rozkład jazdy u Skody jest bardzo napięty. Najpierw pojawi się Kodiaq w agresywnie wyglądającym wydaniu Sportline, z większymi felgami i sportowym zawieszeniem. Pod maską raczej nic się nie zmieni, chodzi bardziej o stylistykę.

Skoda VisionSSkoda VisionS fot. Skoda

Źródła z Mlada Boleslav donoszą, że w przyszłym roku pojawi się odświeżony Rapid, który jest już w połowie cyklu produktowego. Aktualna wersja trafiła do sprzedaży w 2012 roku i do tej pory nie przeszła żadnych modyfikacji. Zmiany będą dotyczyć również wersji Rapid Spaceback.

Jednak najważniejszą przyszłoroczną premierą będzie druga generacja Yeti. Auto zadebiutuje na targach we Frankfurcie i niedługo potem trafi do sprzedaży. Nowy model powstanie na płycie podłogowej MQB, wykorzystywanej do budowy wszystkich crossoverów i SUV-ów w grupie Volkswagen.  Wygląd nowego modelu nie jest jeszcze znany, ale możemy się spodziewać, że auto upodobni się do Kodiaqa. Nowe Yeti będzie lżejsze, większe i wyposażone w najnowsze technologie.

W galerii zamieszczamy kilka bardzo ciekawych renderów kompaktowego SUV-a Czechów - na pierwsze oficjalne zdjęcia musimy jeszcze poczekać.

Render Skody Yeti 2017Render Skody Yeti 2017 fot. Andrey Kirichenko (źródło: Indianautoblog)

W przyszłym roku może się pojawić mocniejsza wersja Octavii RS. Aktualny model po face liftingu jest wyposażony w silnik o mocy 230 KM. Czeski producent wprowadzi do gamy wersję 245-konną z elektroniczną blokadą przedniego dyferencjału.

Skoda jakis czas temu zerwała z wizerunkiem producenta, który tworzy do bólu nudne i poprawne auta. Nowe Skody są coraz odważniejsze, wyróżniają się ostrymi liniami, a Czesi nie boją się kontrowersyjnych decyzji (patrz: światła w nowej Octavii). Czy podoba Ci się nowa stylistyka Skody?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.