Honda | Milion zielonych samochodów do 2030

Większość producentów określa swoje plany maksymalnie do 2020 lub 2025 roku, a tymczasem Honda postanowiła przedstawić jeszcze bardziej długofalowe plany. Japońska marka wyprodukuje do 2030 roku ponad milion ekologicznych samochodów

Takie rewelacje ujawnił kilka dni temu Takahiro Hachigo, który jest dyrektorem zarządzającym japońskiej marki. Do końca następnej dekady Honda zamierza zwiększyć sprzedaż samochodów zasilanych alternatywnie. Ekologiczne pojazdy mają stanowić nawet dwie trzecie całej sprzedaży. Dotyczy to nie tylko marki Honda, ale również Acury dostępnej w Stanach Zjednoczonych.

To oznacza, że japońska marka zamierza sprzedać ponad milion hybryd, aut elektrycznych oraz napędzanych wodorem. To bardzo ambitny plan, zważywszy że  do połowy tego roku firma sprzedała w Stanach Zjednoczonych zaledwie 2,3 tys. hybryd.

Gama modelowa w tym zakresie również nie powala na kolana. Ze sprzedaży znika model CR-Z, a za wielką wodą są jeszcze sprzedawane takie modele jak RLX, Accord Hybrid czy zupełnie nowy NSX. Pod koniec roku dołączy do nich jeszcze nowa generacja Clarity FCV, a na początku przyszłego roku pojawi się Civic i CR-V w wersji hybrydowej oraz zupełnie nowy sedan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.