Honda NSX | Japońska superhybryda

Honda NSX zbliża się do Europy wielkimi krokami. Japończycy pokazali właśnie nowe zdjęcia swojego supersamochodu. Poznaliśmy też dokładne osiągi hybrydowej bestii

Honda przywróci S2000?

Honda NSX to sportowa hybryda. Układ napędowy składa się z podwójnie doładowanego silnika V6 DOHC z układem cylindrów rozwartym pod kątem 75 stopni, wspomaganego przez silnik elektryczny umieszczony z tyłu pomiędzy benzyniakiem a dziewięciostopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Z przodu umieszczone są jeszcze dwa niezależne silniki elektryczne, które napędzają przednie koła. Służą one nie tylko poprawie wydajności przyspieszenia i hamowania, ale również do dynamicznego sterowania momentem obrotowym.

Łączna moc tego hybrydowego potwora? Przekracza 570 KM. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po 3 sekundach, a Honda bez najmniejszego problemu rozpędzi się do 308 km/h.

W Stanach Zjednoczonych już rozpoczęto sprzedaż NSX (pod marką Acura), do Europy sportowa Honda dotrze na początku przyszłego roku. W oczekiwaniu na europejski debiut, zapraszamy do:

DUŻEJ GALERII

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

INNE LINKI

Honda Clarity Fuel Cell wchodzi do sprzedaży

Honda UR-V | Czas na dużego SUV-a

Porsche Panamera | Z napędem pożyczonym od 918 Spyder

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.