Ford GT | Nie kupisz go tak łatwo...

Forda GT możemy spodziewać się już w 2016 roku. Jak się okazuje jego zakup nie będzie łatwy, nawet jeżeli mamy bardzo gruby portfel

Salon Genewa 2015 | Ford Focus RS | Znów na cztery

Nowy Ford GT rozpala zmysły miłośników amerykańskiej motoryzacji. I to pomimo faktu, że Ford zrezygnował z klasycznej, amerykańskiej V-ósemki i zastąpił ją jednostką o mało sportowej nazwie EcoBoost. Jednak nie ma co się martwić o osiągi - EcoBoost V6 ma w cywilnej wersji Forda GT dostarczać około 600 KM. Nic więc dziwnego, że ten świetnie wyglądający, nawiązujący do prawdziwej legendy motoryzacji samochód wywołał takie poruszenie.

Wielu spekuluje, że cena GT może oscylować w okolicach 400 tysięcy dolarów (ponad 1,5 miliona złotych), co samo w sobie skutecznie ograniczy liczbę zainteresowanych zakupem supersamochodu Forda. Jednak Ford prawdopodobnie wprowadzi kolejne utrudnienia.

Sportowy Ford w rozsądnej cenie | Zobacz oferty

Żeby stać się właścicielem Forda GT trzeba będzie przejść całą procedurę. Najpierw trzeba będzie wyrazić swoją chęć i aplikować o możliwość kupienia. Ford odezwie się do wybranych klientów, przy czym priorytet będą mieli wierni klienci marki, a zwłaszcza posiadacze poprzedniego GT. Wybrani zostaną zaproszeni do jednego ze specjalnych salonów Forda (nie w każdym będzie można kupić GT), gdzie zostaną dokończone wszystkie formalności.

Nowy GT powinien wejść do sprzedaży już w przyszłym roku. Spekuluje się, że Ford planuje produkować tylko około 250 sztuk rocznie. Biorąc pod uwagę cenę i dostępność, piękny Ford GT będzie autem dla wybrańców.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY FORD GT | PIERWSZE TESTY NA TORZE

Nowy Ford GT w bojowym malowaniuNowy Ford GT w bojowym malowaniu fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.