ZIŁ Gorbaczowa i Jelcyna na sprzedaż

Limuzyna przełomu - tak można określić rządowego ZIŁ-a, który woził zarówno ostatniego przywódcę ZSRR, jak i pierwszego prezydenta Federacji Rosyjskiej. Teraz jest na sprzedaż

Czym jeździ się w Rosji ? Będziesz zaskoczony

Limuzyny ZIS, a później ZIŁ powstawały, by wozić bezpiecznie przedstawicieli najwyższych władz ZSRR. Nie inaczej było z tym egzemplarzem, modelem 41052, wyprodukowanym w 1989 roku. Na służbie w klemlowskich garażach ZIŁ spędził 18 lat. Historię ma nie byle jaką, bo woził zarówno Michaiła Gorbaczowa, jak i Borysa Jelcyna. Teraz został wystawiony na sprzedaż.

Stan samochodu jest nienaganny. Nic dziwnego, limuzyna ma na liczniku 29 400 km. Potężny silnik 7.7 V8 o mocy 315 KM nie napracował się zbytnio, choć lekko nie miał. Masa własna auta to 5,5 tony. To oczywiście zasługa grubego pancerza. Wymiary też są imponujące. Długość to 6,34 m, szerokość 2,09 m, a wysokość 1,54 m.

Limuzyna Porsche może być Twoja już za...

Zastanawiacie się ile trzeba zapłacić, by stać się właścicielem ZIŁ-a 41052? Wyprodukowano ledwie 13 sztuk tego modelu, a ten ma szczególną przeszłość. Zatem i cena jest szczególna: 1,25 mln euro (ok. 5,15 mln zł).

ZOBACZ TAKŻE:

Limuzyny dla władz Rosji od Porsche

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.