Nowy Ford Transit z litrowym silnikiem pod maską - czas na hybrydowego dostawczaka

Lada moment startują tragi IAA w Hanowerze, gdzie Ford zamierza zaprezentować światu zupełnie nowego Transita. Jedną z nowinek będzie wersja hybrydowa.

Europejski oddział Forda może się pochwalić coraz lepszymi wynikami sprzedaży samochodów użytkowych. Podczas targów pojazdów użytkowych w Hanowerze zadebiutuje pełna gama nowego Transita. Producent zdecydował się wprowadzić pod maskę zelektryfikowaną wersję pojazdu.

Nowy Ford Transit ma mieć większą ładowność, ale największą nowością będzie hybrydowy układ napędowy ładowany z zewnętrznego źródła – PHEV. Taki samochód przejedzie nawet 50 km w trybie bezemisyjnym. Pod maską znajdziemy silnik 1.0 EcoBoost, którego główną rolą jest przedłużanie zasięgu jazdy poprzez generowanie prądu i ładowanie akumulatorów trakcyjnych. Łączny zasięg samochodu na silniku spalinowym i elektrycznym wynosi ponad 500 km.

Oprócz tego pojawi się jeszcze wersja z 48-woltowym, lekkim napędem hybrydowym – mHEV. System pozwala odzyskiwać energię podczas hamowania – prąd jest magazynowany w niedużym akumulatorze litowo-jonowym. Zgromadzona w ten sposób energia jest wykorzystywana do wspomagania silnika i zasilania elektrycznych urządzeń pomocniczych.

Według badań samochody użytkowe pokonują średnio 150 km dziennie. Wszystko wskazuje na to, że elektryfikacja tego segmentu samochodów jest tylko kwestią czasu.

Więcej o:
Komentarze (5)
Nowy Ford Transit z litrowym silnikiem pod maską - czas na hybrydowego dostawczaka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: sd

  Oceniono 1 raz 1

  herezja forta

 • Gość: Matt

  0

  Jakby tusek i reszta POparańców nie popierali tego projektu to dziś nie było by tego problemu

 • Gość: wsad

  Oceniono 7 razy -1

  Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!

 • Gość: turbo

  Oceniono 4 razy -4

  to trump podwyzszyl nam ceny paliwa

 • Gość: Tryp

  Oceniono 6 razy -6

  oplata emisyjna nie odbije sie na nas. to beda pokrywaly paliwowe korporacje, a nie ludzie. przeciez to nie przez to podrozalo paliwo tylko przez arabow i zydow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX