Ceny paliw - rekordowa cena Diesla. Zapłacimy ponad 5 zł za litr

Wysokie ceny ropy naftowej na światowych giełdach i coraz wyższe w krajowych rafineriach sprawiają, że kierowcy muszą sięgać coraz głębiej do kieszeni.

W ostatnim tygodniu kierowcy coraz bardziej nerwowo spoglądają na ceny paliw na polskich stacjach. Benzyna 98-oktanowa jest droższa o 4 grosze i kosztuje w skali kraju przeciętnie 5,39 zł/l. Benzyna bezołowiowa "95" kosztuje już 5,09 zł/l, czyli wzruszyła o pięć groszy.

Za olej napędowy zapłacimy o 6 groszy więcej, dlatego cena diesla przebiła poziom 5 zł - średnio wynosi 5,04 zł/l. Po raz ostatni olej napędowy był tak drogi w listopadzie 2014 roku.

Cena LPG wzrosła o 2 grosze i wynosi przeciętnie 2,17 zł za litr.

Więcej o:
Komentarze (21)
Ceny paliw - rekordowa cena Diesla. Zapłacimy ponad 5 zł za litr
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kater-11

  Oceniono 36 razy 32

  Tak ? a to ciekawe , bo ropa zeszła poniżej 50 USD i nadal spada. Przez kilka dni cena była około 70 USD , a od czwartku zeszła poniżej 50 USD. Oczywiście cena paliw będzie rosła tylko u nas , bo trzeba dać górnikom i 500+ , a kierowca zapłaci i nic nie powie.

 • Black Swan

  Oceniono 17 razy 11

  ciekawe kiedy ludzie będą mieli dość spekulacji i w końcu powieszą tych "inwestorów"...

 • Gość: zzt

  Oceniono 7 razy 5

  Tankuj na zapas. Bo przy tych 5 groszach różnicy, na dodatkowych 50 litrach zaoszczędzisz zawrotne 2,50.

 • Gość: SUPER

  Oceniono 7 razy 5

  Ropa tanieje grubo od piątku, artykuł z poniedziałku. Tak, cenię dobre dziennikarstwo!

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 2

  Chciałeś Suwerenie - no to bardzo proszę. Nie narzekaj. To nic, że masz 500+ które teraz ZGODNIE Z PRZEWIDYWANIAMI zamienia się pomału w 1000-....

 • Gość: Rysiu

  Oceniono 1 raz 1

  ceny to o zawał przyprawiają. I nie wróżę żeby było lepiej. Ja sobie w tamtym roku korando na gaz zrobiłem i to była chyba jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Te ceny cały czas będą skakać u nas w panstwei nigdy nie będzie stabilizacji. Obiecują gruszki na wierzbie a potem i tak z tego guzik jest

 • Gość: aws

  Oceniono 1 raz 1

  Bolszewickie śmiecie potrzebują na siebie (bo 17 tys za mało aby wyżyć ) na pasożytów czyli na siebie i miliony nierobów, kłaniają się tu same obiboki czyli cwaniaki udające pracę przez 25 lat oraz beneficjenci MOPS i 500+ !! Do tego pazerne klechy wiec kierowcy muszą zapłacić ! ZNOWU !!

 • Gość: Donosi ciel

  0

  5.54 ON verva.
  Świdnica

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX