Flota Google'a się powiększa

Choć Google wycofało się z pomysłu stworzenia własnego samochodu autonomicznego, to wcale nie zaniechało rozwoju tej technologii. Internetowy gigant sprzymierzył się z koncernem FCA

Parę dni temu Google podjęło decyzję o nazwaniu swojego oddziału zajmującego się samochodami autonomicznymi Waymo. Teraz szef nowej spółki pochwalił się, że flota autonomicznych aut powiększyła się o pierwsze duże vany. Auta są już gotowe do testów.

Google i FCA ogłosiły nawiązanie współpracy w maju tego roku.W ramach porozumienia Chrysler wyprodukuje 100 Chryslerów Pacifica w wersji Hybrid, a inżynierowie Google'a wyposażą Pacifiki w swój system autonomicznej jazdy. Na pokładzie vana pracuje V-szóstka (o mocy 248 KM), którą wspomaga motor elektryczny. Na samych bateriach Pacifica może pokonać 50 km. Twórcy zarzekają się, że hybrydowy van będzie palił jedynie 3 litry na 100 km, ale na pierwsze poważne pomiary spalania trzeba jeszcze poczekać.

Autonomiczne Chryslery Pacifiki powstają w siedzibie marki w Auburn Hills, w Michigan. Potem zostaną zabrane do zamkniętego ośrodka Google w Kalifornii. Kolejny etap to testy na publicznych drogach, które rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Do tej pory Google testowało swoje auta m.in w Austin (Teksas), Mountain View (Kalifornia), Phoenix (Arizona) oraz Kirkland (Waszyngton).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.