Google | Nie będzie autonomicznego samochodu

Wszystko wskazuje na to, że Apple nie jest jedyny producentem, który zwalnia tempo w temacie autonomicznego samochodu. Ostatni komunikat firmy Google nie pozostawia złudzeń

W raporcie opublikowanym przez „The Information” ujawniono, że Google rezygnuje z prac nad samochodem autonomicznym pozbawionym kierownicy i pedałów. Zamiast tego firma skupi się na partnerstwie z producentami samochodów. Informatyczny gigant zajmie się rozwojem oprogramowania, które umożliwi autonomiczną jazdę.

Google nie podało powodu tej decyzji, co oznacza, że firma nie poddaje się w temacie wejścia na motoryzacyjny rynek. Niewykluczone, że projekt autonomicznego samochodu, nazywanego wcześniej Project X, przejmie spółka będąca formalnie właścicielem marki Google. Być może Larry Page, założyciel i jeden z właścicieli firmy, zaprezentuje taki samochód pod parasolem spółki Alphabet.

Zamiast samochodu Google bez kierowcy w kabinie, po amerykańskich drogach będzie nadal poruszać się flota autonomicznych aut wyposażonych w osprzęt i oprogramowanie od giganta z Doliny Krzemowej. Do tej pory przejechały już ponad 2 mln testowych kilometrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.