Salon Los Angeles 2015 | GMC Sierra Denali Ultimate | Luksus do potęgi

GMC Sierra Denali to jeden z najlepiej wyposażonych pickupów na amerykańskim rynku. Wersja Ultimate ma powalczyć o tytuł niekwestionowanego króla luksusowych pickupów

Ford F-150 Raptor SVT | Pickup z emocjami

Od zwykłego GMC Sierra wersja Denali odróżnia się m.in. całą masą chromowanych akcentów, plakietkami "Denali", 22-calowymi felgami, LED-owymi reflektorami IntelliBeam oraz szyberdachem. Z zewnątrz Ultimate nie zmienia tak naprawdę nic. W tym przypadku skupiono się na wnętrzu.

Jak przystało na "jeden z najbardziej luksusowych pickupów", w środku nie mogło zabraknąć wykończenia skórą, drewnem i aluminium. Przednie fotele są ogrzewane, wentylowane i można je regulować w 12 poziomach. Skórzana kierownica również jest ogrzewana. Za nagłośnienie odpowiada zestaw audio z najwyższej półki firmy Bose. GMC postanowiło zainstalować w środku dwa ośmiocalowe ekrany. Jeden służy do wyświetlania zegarów i najważniejszych informacji (można go personalizować), drugi to nasze centrum dowodzenia, z poziomu którego obsłużymy system multimedialny. Inne nowinki to możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu i zdalnego włączenia silnika czy ogrzewania.

Popularny Chevrolet w okazyjnej cenie

Amerykanie będą mogli wybrać jeden z dwóch silników. Rolę podstawowej jednostki pełni 5,3-litrowa "V-ósemka" o mocy 355 KM i 519 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jeżeli ktoś potrzebuje znacznie mocniejszego pickupa, to w ofercie znajduje się jeszcze jedno V8 o pojemności 6,2 litra, mocy 420 KM i 623 Nm momentu. Niezależnie od silnika GMC Sierra Denali Ultimate wyjedzie z salonu z napędem na cztery koła i aktywnym zawieszeniem Magnetic Ride Control.

GMC Sierra Denali Ultimate ma wejść do sprzedaży już w pierwszych miesiącach 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

LUKSUS PO AMERYKAŃSKU | F-150 LIMITED

2016 Ford F-150 Limited2016 Ford F-150 Limited fot. Ford

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.