GMC Sierra i Chevrolet Silverado | Nowy nie tylko wygląd

W Polsce nowa odsłona samochodu GMC Sierra to raczej ciekawostka. Jednak w Stanach każda nowość na temat modelu Sierra i bliźniaczego Chevroleta Silverado to informacja na wagę złota

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Chevrolet Silverado i bliźniaczy GMC Sierra to bardzo ważne modele z perspektywy amerykańskiego rynku. Wystarczy wspomnieć, że obydwa znalazły się w ścisłej czołówce zeszłorocznych zestawień sprzedaży - Chevy Silverado nawet na drugim miejscu z grubo ponad pół milionem sprzedanych egzemplarzy. Silverado musiał uznać wyższość tylko innego pickupa, Forda F-150 (750 tysięcy sprzedanych aut). Co ciekawe, na trzecim miejscu również znalazł się pickup... Dodge Ram. Amerykańska miłość do pickupów to coś czego w Europie raczej nie zrozumiemy.

Chevrolet Silverado 2016Chevrolet Silverado 2016 fot. GM fot. GM | Jak na razie Chevy pochwalił się nową "twarzą" Silverado

Od niedawna General Motors szykuje się do odświeżenia swoich najważniejszych modeli. Nowe wcielenie Silverado zbliża się wielkimi krokami (pochwalono się nowym przodem). Zarząd motoryzacyjnego molocha postanowił podgrzać atmosferę i najpierw udostępnił całą paczkę zdjęć GMC Sierra.

GM dawkuje informacje o nadchodzących premierach. Oprócz nowego wyglądu nie wiemy o GMC Sierra tak naprawdę nic więcej. No może poza gratką dla posiadaczy iPhonów, na pokładzie GMC będzie system Apple CarPlay - Amerykanie pochwalili się nim na zdjęciach. A co do samego wyglądu... Mamy do czynienia z klasycznym amerykańskim pickupem. GMC to wielki, przysadzisty samochód o muskularnej sylwetce. Wygląda jakby nie bał się żadnego, nawet najcięższego zadania.

Na kolejne informacje ze strony General Motors musimy jeszcze poczekać, jednak na pewno nie zbyt długo. I Silverado, i Sierra ruszą na podbój Stanów w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy amerykańską motoryzację

Dodge RAM SRT10Dodge RAM SRT10 Dodge RAM SRT10

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.