Jedno pozostaje bez zmian od 43 miesięcy - Skoda Octavia wciąż nie daje szans rywalom, zajmując od marca 2009 roku pierwsze miejsce na liście polskich bestsellerów. Niespodzianka czeka jednak już na drugim miejscu podium, na które wskoczył Nissan Qashqai. To najlepsza pozycja w historii tego modelu i jednocześnie największy udział w rynku, jaki kiedykolwiek udało mu się osiągnąć. Co prawda w czerwcu ubiegłego roku na uterenowionego Nissana zdecydowała się większa liczba klientów (709, co nadal pozostaje najlepszym wynikiem liczbowym), ale wówczas cały rynek motoryzacyjny w naszym kraju był w lepszej sytuacji (wówczas Qashqai posiadał 2,7-procentowy udział w rynku).
Świetny wynik osiągnął również Golf. Trzecia lokata jest najlepszą, jaką kompaktowy Volkswagen zajął w tym roku w naszym kraju. To pokazuje, że nadchodząca nowa generacja modelu nie odciągnęła klientów od salonów. Wręcz przeciwnie - skuszeni dużymi rabatami na Golfa VI generacji klienci, chętnie decydowali się na zakup odchodzącej "szóstki".
- Kia Cee'd - nowa generacja modelu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aż 13 pozycji w górę (na 12. lokatę) to naprawdę świetny wynik. Wzbogacenie oferty o odmianę kombi i Pro_Cee'd może tylko pomóc. - Kia Sportage - skok o 4 miejsca pozwolił Sportage'owi znaleźć się w pierwszej dziesiątce najczęściej kupowanych samochodów w Polsce. - Hyundai i20 - gigantyczny skok o 28 pozycji (na 14.). Polacy docenili lifting modelu i promocyjną ofertę na przedliftingowe egzemplarze. - Największe wzrosty: Volvo XC60 (40. lokata) - skok o 39 miejsc, Volvo V40 (88. lokata) - skok o 67 miejsc, Mercedes klasy A (42. lokata) - skok o 66 miejsc.
Największym przegranym zestawienia jest Skoda Fabia. Miejsce 9. to najgorsza pozycja tego modelu od niepamiętnych czasów, ale - paradoksalnie - to może być świetny znak dla Skody. Dlaczego? Najbardziej prawdopodobną przyczyną tak drastycznego spadku zainteresowania niedużą "Czeszką" jest oczekiwanie na listopadowy debiut modelu Rapid. To dobry sygnał dla Skody, bo wygląda na to, że już wkrótce będzie on trzecim modelem czeskiej marki na liście dziesięciu najczęściej kupowanych aut w Polsce.
- Skoda Octavia - 997 sprzedanych egzemplarzy i 4,7-procentwy udział w rynku, - Nissan Qashqai - 641 sprzedanych egzemplarzy i 3-procentowy udział w rynku, - Volkswagen Golf - 590 sprzedanych egzemplarzy i 2,8-procentowy udział w rynku, - Toyota Yaris - 526 sprzedanych egzemplarzy i 2,5-procentowy udział w rynku, - Ford Focus - 524 sprzedane egzemplarze i 2,4-procentowy udział w rynku, - Opel Astra - 523 sprzedane egzemplarze i 2,4-procentowy udział w rynku, - Fiat Panda - 510 sprzedanych egzemplarzy i 2,4-procentowy udział w rynku, - Dacia Duster - 492 sprzedane egzemplarze i 2,3-procentowy udział w rynku, - Skoda Fabia - 402 sprzedane egzemplarze i 1,9-procentowy udział w rynku, - Kia Sportage - 392 sprzedane egzemplarze i 1,8-procentowy udział w rynku.
Sytuacja na podium wydaje się - na razie - dość ustabilizowana, ale poza nim różnice są niewielkie. Z tego powodu wyniki październikowe mogą przynieść sporo zmian, o których będziemy Was informować.
ZOBACZ TAKŻE:
Genialne auto miejskie z 2002 roku można mieć za 8 tys. zł
Jakie samochody kupuje najbogatszy naród świata?
Te samochody sprzedawały się najlepiej w historii motoryzacji
Komentarze (67)
Zaskakujące wyniki sprzedaży we wrześniu