McLaren pokazuje klasę na Nurburgringu? | Wideo

Po pierwszych jazdach testowych, najnowsze dzieło McLarena ganione było przez dziennikarzy za brak charakteru, wrażenia wyjątkowości. Jednocześnie wszyscy zgodnie podkreślali, że za sprawą technicznej doskonałości auto potrafi być piekielnie szybkie

Redaktor naczelny Sport Auto - Horst von Saurma-Jeltsch, miał niedawno okazję zabrać McLarena na małą przejażdżkę po Zielonym Piekle . Za kółkiem brytyjskiego supersamochodu wykręcił imponujący czas 7 minut i 28 sekund. Jak wynika z tabeli przedstawionej na koniec filmu (poniżej), McLaren okazał się szybszy od takich sportowych bestii jak: Porsche 911 GT3 RS 4.0, Pagani Zonda F, Nissan GT-R czy Koenigsegg CCR. Nie mówiąc już o głównym rywalu McLarena - Italii, która uzyskała czas o dziesięć sekund gorszy.

Wynik McLarena jest naprawdę świetny, ale na miejscu szefów brytyjskiej firmy poczekalibyśmy z otwieraniem szampana. A to dlatego, że według strony fastestlaps.com Italia wykręciła na Północnej Pętli dokładnie taki sam czas, jak MP4-12C (7m28sek.), a Porsche GT3 z dopiskiem 4.0 było o sekundę szybsze.

Skąd te rozbieżności? Prawdopodobnie chodzi o to, że w filmie umieszczono czasy uzyskane przez ekipę Sport Auto, a na wspomnianej stronie spisane są oficjalne wyniki producentów.

 

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy McLaren MP4-12C

McLaren odsłania karty

Samochody osobowe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.