Infiniti Q Inspiration - sedan przyszłości w Detroit

Japoński producent z segmentu premium zaprezentuje ważną premierę na salonie NAIAS w Detroit. Na stoisku Infiniti pojawi się model Q Inspiration, który zapowiada język stylistyczny marki na najbliższe lata.

Infiniti zrobiło pierwszy krok w kierunku nowego designu. Nowy koncept to 4-drzwiowy sedan o bardzo opływowej i zwinnej linii przypominającej coupe. Projektanci japońskiej marki zamierzają przekształcić tradycyjną bryłę sedana w dużo bardziej dynamiczną formę.

- Naszym celem jest przeniesienie tradycyjnej architektury sedana do kolejnej fazy ewolucji. Q Inspiration charakteryzuje alternatywna forma – coś z wyglądu tyleż opływowego, co muskularnego, z przedłużoną, acz niespotykanie wyważoną, kabiną. Dzięki pojawieniu się przemyślnych, konstrukcyjnie wyrafinowanych i bardziej zwartych zespołów napędowych, możliwe jest eksperymentowanie z proporcjami, więc Q Inspiration ma krótszą maskę, zaś resztę nadwozia o wiele dłuższą. Wszystkie zalety tego rozwiązania przekładają się na przestronność i komfort kabiny oraz dobrostan pasażerów - powiedział Karim Habib, Infiniti Executive Design Director.

Pierwsze zdjęcia modelu nie zdradzają nic więcej poza wyglądem. Prototyp Infiniti Q Inspiration zadebiutuje 15 stycznia 2018 roku podczas salonu motoryzacyjnego NAIAS w Detroit.

Więcej o:
Komentarze (19)
Infiniti Q Inspiration - premiera, zdjęcia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Elektroniczny Stefan

  Oceniono 14 razy 10

  A nową elektryczną Narodową Syrenę widzieliśta? Podobno w lutym rusza produkcja, 600 000 sztuk rocznie.

 • Gość: kik

  Oceniono 9 razy 9

  Jestem ciekaw kiedy redaktorzy nauczą się jaka jest różnica między wizualizacją a zdjęciem. Takie koncepty to i poloneza widziałem ;) Poczekajmy na to co z fabryki wyjedzie.

 • jeak

  Oceniono 4 razy 2

  Za wąskie te światełka, priorytet to dobra widoczność = powierzchnia, a małe mocne ledy oślepiają.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 2 razy 2

  Z tyłu wygląda ok ale troche duży ale najważniejsze to silnik napęd i osiągi!

 • Gość: morawiecki

  0

  a nasza elektryczna syrena bedzie na wegiel drzewny ... i co ? lyso wam japonce ?

 • Gość: objawienie

  0

  Gdyby był elektryczny albo wodorowy lub z silnikiem na fuzję jądrową to wartałoby kupić, a jak same benzyniaki to niech sobie kupują ci co kasiory mają za dużo.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz -1

  Co oznacza wyraz-wsiondzie- z jakiego to języka.Czy to spóścizna po niejakim bolku wałęsie/z małej litery,bo z dużej palce się wykręcają/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX