Najpiękniejsze pola/campingi w Polsce to idealna alternatywa dla hoteli, pensjonatów czy domków letniskowych. Zarówno pola namiotowe, jak i campingi, mają swój niepowtarzalny klimat. Oczywiście, nie jest to forma spędzania czasu dla każdego. Wyjazd na camping czy pole namiotowe to z pewnością wyzwanie, ale także nie lada przygoda. Dlaczego warto skorzystać z takiej opcji spędzania czasu w wakacje (i nie tylko)? Polska, jak długa i szeroka, ma wiele atrakcji, zabytków i tajemnic do odkrycia. By skorzystać z możliwości zwiedzania, eksplorowania, a także uprawiania rozmaitych sportów i innych aktywności, nie zawsze warto jechać do dużych ośrodków turystycznych (narażając się na problemy z parkowaniem) czy nocować w hotelu. Obecnie campingi można znaleźć niemal wszędzie, a ich wyższość nad kwaterą w kurorcie docenią przede wszystkim zmotoryzowani wielbiciele schodzenia z utartych ścieżek.
Najpiękniejsze pola namiotowe w Polsce zdecydowanie nie przypominają tych pól namiotowych, na których można było rozbić namiot 30-40 lat temu. Liczne udogodnienia wręcz zachęcają, by skorzystać z takiej opcji noclegu. Pod namiot można wybrać miejsce, które będzie z jednej strony zlokalizowane blisko rozrywek i atrakcji, z drugiej zaś strony da możliwość wypoczynku z dala od zgiełku. W Polsce jest coraz więcej miejsc na szeroko rozumiany camping, na ich terenie często znajduje się wszystko to, co jest niezbędne, by miło spędzić czas. Pola namiotowe niejednokrotnie mają dostęp do plaży, albo są zlokalizowane blisko większych miast, przez co korzystanie z atrakcji jest mocno ułatwione. I tak np. ciekawą opcją może być nocleg na polu namiotowym w Dolinie Liwca z widokiem na Zamek w Liwie. Szerokie, zadbane stanowiska na namioty, dostęp do wysokiej klasy sanitariatów i zabytek w zasięgu wzroku – wypoczynek i zwiedzanie nigdy nie były tak proste. Inne ciekawe pola namiotowe to np.:
Jakie są najpiękniejsze campingi w Polsce? Gdzie najlepiej się zatrzymać? Warto szukać miejsc, które oferują turystom wszelkie niezbędne udogodnienia. Czystych i urokliwych miejsc na biwakowanie w naszym kraju wciąż przybywa, więc wybór jest szeroki. Pamiętajmy, że ważne są zarówno sanitariaty czy dostęp do prądu, jak i lokalizacja, atmosfera i widok po przebudzeniu. Wakacje w kamperze czy pod namiotem to odpoczynek na łonie natury, wieczory przy ognisku i noclegi pod gwiazdami. Co prawda, deszcz może utrudnić życie (zwłaszcza nocującym w namiotach), a w kamperze jest dość ciasno, ale są miejscówki, które pozwolą zapomnieć o niedogodnościach. A bardziej wymagający mogą wybrać glamping. Choć w Polsce jest to wciąż nowość, to jednak staje się coraz popularniejsza. Na kochających przyrodę i luksus czekają np. glampingowe namioty w Osadzie Nad Wodą (w Łazowie nad jeziorem Jamno). Każdy glamping ma powierzchnię 30 m2 wewnątrz oraz dodatkowo 18 m2 tarasu, posiada łazienkę z prysznicem i toaletą, w pełni wyposażony aneks kuchenny oraz wygodne meble do spania i spędzania czasu w ciągu dnia. A jeśli luksus w sercu Kotliny Kłodzkiej, to np. w Domach Słońca. Nocleg w całorocznych jurtach przywiezionych znad Bajkału z widokiem na Śnieżkę to niezapomniane przeżycie. Inne ciekawe propozycje to np.:
Wybierając camping nad morzem, warto kierować się własnymi preferencjami. Wybór jest spory i każdy znajdzie coś dla siebie. Warunki idealne dla rodzin z dziećmi (plac zabaw, ogrodzony i strzeżony teren, łazienki, prysznice i toalety oraz profesjonalną obsługę) oferuje Camping Alexa w Chłapowie. Położony jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na wysokim klifie. Rozciąga się stąd niepowtarzalny widok na Bałtyk, Rozewie i Władysławowo. Również ciekawym położeniem może pochwalić się Horyzont Camp we Władysławowie, z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo plaży, z niezależnym do niej dojściem. Lista udogodnień jest długa i powinna zadowolić każdego. Inne ciekawe lokalizacje to Chałupy6 oraz camping Ekolaguna w Chałupach. Warto wiedzieć, że w tym ostatnim miejscu brak jest strefy namiotowej.
Wybierając camping nad jeziorem, warto rozważyć Camping Rusałka. Usytuowany nad jeziorem Święcajty w Węgorzewie zaprasza do domków campingowych, ale posiada również miejsca do podłączenia kamperów, ustawienia przyczep campingowych lub rozbicia namiotów. Wielbiciele sportów wodnych i wypoczynku na łonie natury będą zadowoleni. Dla podobnych rozrywek można udać się DW 643 z Giżycka w stronę Mikołajek. Zaledwie 9 km od polskiej stolicy żeglarstwa znajdziemy Camp Szekla, usytuowany na zachodnim brzegu jeziora Niegocin. Teren jest ogrodzony, wyposażony w prysznice, toalety i kuchnię. Można wypożyczyć przyczepy campingowe. We własnym kamperze, przyczepie lub namiocie można nocować natomiast nad jeziorem Drawsko, na Camper Campingu Słoneczna Polana w Czaplinku. W cenę pobytu wliczonych jest wiele udogodnień, a także kojąca cisza.
Interesujący camping w lesie można znaleźć w centralnej części Górnego Śląska, tuż obok Tarnowskich Gór. Camp9 zaprasza gości powyżej 14. roku życia. Jest to miejsce przyjazne naturze, prowadzone przez dwójkę zapaleńców, którzy kochają podróże po świecie. Na ich campingu można wynająć rowery. W otoczeniu lasu i wody położone jest także pole namiotowe nad Zatoką Bajka w Grodźcu, tym razem na Dolnym Śląsku. Z dala od miasta można tu spędzić wakacje pod namiotem we dwoje bądź rodzinne wakacje pełne atrakcji dla dzieci. Równie interesującą lokalizacją jest camping Zacisze.pl w Łagowie czy Camp4U w Siechnicach, tuż przy drodze numer 94 w stronę Oławy. Co ciekawe, Camp4U jest ośrodkiem całorocznym i stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania Dolnego Śląska. Od Rynku we Wrocławiu dzieli go zaledwie 13 km.
Camping w górach to coś, co może zainteresować wielbicieli górskich wędrówek. Warto zahaczyć o camping Camp66 w Ściegnach obok Karpacza. Camping jest całoroczny i ekologiczny, na ogrodzonym i oświetlonym terenie znajdują się prysznice, toalety, kuchnia, miejsca dla kamperów, namiotów i stanowiska z prądem, a także klimatyczne domki z drewnianych bali. Równie interesujący jest camping Diabla Góra w Bieszczadach, a konkretniej w Tyrawie Solnej. Tu także można dodatkowo wynająć domki, a ponadto plażować nad Sanem, skorzystać z naturalnego kąpieliska, a nawet łowić ryby. Inne campingi w górach to np.:
Zobacz też: Trasy samochodowe: gdzie warto pojechać, by podziwiać niezapomniane widoki? [ZDJĘCIA]