Przyczepa kempingowa czy kamper? Jedna z opcji jest wyraźnie tańsza

Przyczepa kempingowa czy kamper? Co będzie lepsze do tego, by można było odbyć wakacyjną przygodę życia? Wielu kierowców zastanawia się nad zakupem lub wypożyczeniem takich sprzętów - warto rozważyć za i przeciw.

Przyczepa kempingowa czy kamper - podstawowe kwestie

Przyczepa kempingowa czy kamper? Przede wszystkim obie opcje mogą się świetnie sprawdzić na trasie. Mamy wtedy okazję nie tylko do sprawnego przemieszczania się, ale też posiadania ''domu na kółkach'', który da schronienie i podstawowe wygody na trasie. Oczywiście dzięki niemu będziemy mogli uniknąć części opłat, które są w innych przypadkach nieodłącznym elementem wakacyjnych wypraw - choćby tych, które związane są z zakwaterowaniem.

Wzrastająca liczba miłośników caravaningu sprawia, że coraz częściej trzeba odpowiadać sobie na pytanie: lepsza przyczepa czy kamper? Obie opcje dają możliwość noclegu i pozwalają na zwiększenie własnej mobilności - spełniają więc wymagania podstawowe. Warto jednak pamiętać:

  • przy ustawicznym przemieszczaniu się lepszym wyborem będzie zapewne kamper, który ''stworzony jest'' do sprawnego przemieszczania się nim;
  • przyczepa zaś dobrze sprawdzi się wówczas, gdy celem będzie pozostawanie na jednym polu kempingowym np. przez tydzień. 

Kamper czy przyczepa kempingowa - wady i zalety

Jakie jeszcze wady i zalety ma przyczepa kempingowa w stosunku do kampera? Z pewnością należy się liczyć z tym, że przyczepa nie jest samodzielnym pojazdem i na wakacje musimy mieć nie tylko ją, ale także niezawodne auto, które będzie zdolne uciągnąć dodatkowy ładunek bez niespodzianek na trasie. Trzeba tutaj także zadbać o to, żeby auto miało odpowiednie parametry do holowania.

Trzeba też pamiętać o tym, że:

  • w większości europejskich państw można szybciej jechać kamperem niż zestawem złożonym z samochodu i przyczepy - pomimo tej samej dopuszczalnej masy całkowitej do 3500 kg;
  • kierowanie kamperem i parkowanie nim jest łatwiejsze;
  • w przypadku zestawu złożonego z samochodu i przyczepy można jednak tę ostatnią pozostawić na parkingu i np. zwiedzać okolicę samym autem;
  • w przypadku wycieczki objazdowej kamper daje większe pole wyboru jeśli chodzi o miejsca do parkowania;
  • pojemność i możliwość przewozu rzeczy jest w dużej mierze uzależniona od modelu.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Przyczepa kempingowa czy kamper? Forum może być dobrym miejscem dla porównań

Przyczepa kempingowa czy kamper? Trudno w praktyce rozstrzygnąć co jest lepsze. Można jednak doprecyzować sprawę o wymagania i potrzeby konkretnego właściciela czy osoby wynajmującej. Nie wiesz, czy lepsza będzie przyczepa kempingowa czy kamper? Forum caravaningowe może być miejscem, w którym nie tylko znajdziesz ciekawe inspiracje, ale także zapoznasz z opiniami osób, które wcześniej miały podobne dylematy. Wtedy dowiesz się, co w określonej sytuacji sprawdza się lepiej: przyczepa czy kamper.

Czy opłaca się kupić przyczepę kempingową? Czy lepiej postawić na kampera?

Czy opłaca się kupić przyczepę kempingową? Jej zakup, ale też wynajem, ubezpieczenie lub koszty napraw będą niższe nawet od najtańszego kampera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zawsze i nie dla każdego będzie to rozwiązanie najbardziej funkcjonalne. Można je jednak rozważyć np. wtedy, gdy posiadamy niezawodny samochód o odpowiednich parametrach i chcemy jedynie z rzadka zajmować się caravaningiem.

Zobacz też: Eurotunel. Można nim dojechać na Wyspy od prawie 20 lat. Przejazd zajmuje zaledwie 35 min

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.