Każdy może, choć nie każdy wie, czyli leasing nie tylko dla przedsiębiorców

Leasing kojarzy się nam przede wszystkim z ofertą dla przedsiębiorców, ale od dawna na rynku znajdziemy także propozycje takiego finansowania samochodu dla klientów prywatnych. Jednym z najlepszych przykładów jest Audi Perfect Lease.

Audi Perfect Lease – dlaczego warto zainteresować się leasingiem konsumenckim?

Leasing konsumencki w ramach Audi Financial Services to rozwiązanie, które sprawia, że kierowca nie musi myśleć o cenie samochodu ani o utracie jego wartości w przyszłości. Dzięki ofercie Audi Perfect Lease można jeździć nowym modelem marki Audi płacąc zaskakująco niskie miesięczne raty. Co ważne, każdy może dostosować kwotę raty do swoich możliwości i oczekiwań, a oferta jest bardzo elastyczna. Przykład? Klient nie potrzebuje żadnych środków „na start”, ponieważ leasing Audi Perfect Lease dostępny jest również bez opłaty wstępnej.

Można więc dowolnie skonfigurować swój wymarzony model Audi, a potem dobrać indywidualnie parametry finansowania: wysokość opłaty wstępnej, okres trwania umowy, roczny limit kilometrów.

Leasing to również brak problemów z odsprzedażą samochodu po kilku latach. Po zakończeniu umowy po prostu oddajemy auto w salonie dealerskim marki. Możemy też od razu wybrać nowy samochód.

Parametry oferty Audi Perfect Lease:

  • Opłata wstępna - od 0 do 30 proc. wartości pojazdu
  • Okres leasingowania – od 2 do 3 lat
  • Roczny przebieg – od 10 do 45 tysięcy kilometrów

W Audi Perfect Lease klient dowolnie konfiguruje te parametry, żeby dostosować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb.

Audi Q5Audi Q5 fot. materiały partnera

Ile kosztuje przyjemność jazdy samochodem klasy premium?

Wybraliśmy dla was kilka modeli i sprawdziliśmy ich ceny oraz wysokość miesięcznej raty. W ofercie Audi Perfect Lease znajdziemy praktycznie całą gamę modelową producenta z Ingolstadt. Zdecydowaliśmy się wybrać auta z różnych segmentów – od typowego miejskiego samochodu po flagowego, naszpikowanego technologiami SUV-a.

Modele do miasta za mniej niż 1000 zł miesięcznie

I tak najmniejszym modelem Audi jest oczywiście Audi A1. Miejski hatchback niedawno doczekał się zupełnie nowej generacji, która jest prawdziwą rewolucją w segmencie. Na rynku nie było jeszcze tak przestronnego, dobrze wyposażonego i ciekawie narysowanego auta. Ile trzeba miesięcznie płacić za A1 Sportback? Jeżeli zdecydujemy się na 5 proc. wpłaty własnej, 36 miesięcy okresu leasingowania i limit 30 tysięcy km w całym okresie trwania umowy, to miesięcznie będziemy płacić od 969 złotych brutto. Takie parametry, dla lepszego porównania, przyjmujemy też w kolejnych kalkulacjach. Podajemy najniższe możliwe raty przy danym modelu i parametrach.

Za crossovera Q2 zapłacimy niewiele więcej, bo 989 zł brutto..

Kompakty wcale nie są dużo droższe

Wielu kierowców na europejskim rynku ceni samochody kompaktowe. Przy wciąż niezbyt dużych rozmiarach oferują bardzo dużo przestrzeni i zaskakują praktycznością. Za nowe A3 w leasingu konsumenckim trzeba zapłacić miesięcznie 1 058 zł (wersja Sportback) lub 1 173 zł (Limousine).

W tym segmencie Audi ma jeszcze SUV-a Q3, który miesięcznie kosztuje 1 448 zł.

Audi A1 SportbackAudi A1 Sportback fot. Audi

Klasyka gatunku – klasa średnia za ok. 1500 zł

Polacy w klasie premium bardzo często sięgają po samochody klasy średniej. To wciąż bardzo przystępnie wycenione samochody, a oferują już komfort i wyposażenie rodem ze znacznie droższych limuzyn. Audi ma swojej ofercie kilka samochodów tych rozmiarów. Od klasycznego sedana, przez coupe po bestsellerowego SUV-a. Jak atrakcyjne będą ich raty w leasingu Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych? Sprawdziliśmy to z identycznymi parametrami.

  • Audi A4 Limousine – od 1 552 zł brutto miesięcznie
  • Audi A4 Avant – od 1 635 zł
  • Audi A5 Sportback i A5 Coupe – od 1 560 zł
  • Audi Q5 – od 1 732 zł

Półkę wyżej znajdziemy takie modele, jak Audi A6 oraz A7. Te w leasingu konsumenckim wcale nie są dużo droższe, bo limuzynę A6 możemy mieć już od 2178 zł miesięcznie, a kombi – od 2 316 zł. Audi A7 to z kolei wydatek na poziomie 2 675 zł na miesiąc.

Sam szczyt oferty

A flagowe modele? Nowe Audi A8 50 TDI (286 KM) będzie kosztować 4 565 zł miesięcznie. Z kolei piękny SUV w stylu coupe, model Q8, w trochę słabszej odmianie 45 TDI o mocy 231 KM to wydatek rzędu 3 811 zł. Dla uproszczenia tutaj także zaznaczyliśmy w kalkulatorze 5-procentową wpłatę własną, 36 miesięcy i kontraktowy limit kilometrów 30 tysięcy. Wszystkie ceny, które podajemy są oczywiście kwotami brutto.

Na koniec zostawiliśmy w pełni elektrycznego SUV-a e-tron, który na pełnych akumulatorach przejedzie ponad 400 km, a od 0 do 100 km/h rozpędza się w niecałe 6 sekund. Katalogowa cena to 347 700 zł, ale w Audi Perfect Lease można jeździć e-tronem za 4 537 zł brutto.

Audi e-tronAudi e-tron fot. Audi

Korzystne formy finansowania nie są dostępne już tylko dla firm i przedsiębiorców.

Leasing taki jak Audi Perfect Lease kierowany jest również do klientów prywatnych, a jego popularność cały czas wzrasta. To nie dziwi: za korzystną miesięczną ratę możemy jeździć nowym, skonfigurowanym przez nas perfekcyjnym technicznie i luksusowo wyposażonym samochodem. Jako kierowcy nie musimy się też przejmować wieloma rzeczami, które zaprzątają głowę osobom kupującym auto za gotówkę, w tym utratą wartości czy późniejszą odsprzedażą samochodu.

Więcej o: