Jaguar F-Type | Zmiany na lepsze

Od premiery Jaguara F-Type'a minęły 3 lata. Czy zdążył się już zestarzeć? Zdaniem samego Jaguara - tak. Stąd tegoroczny facelifting

Jaguar F-Type wciąż wygląda znakomicie, ale Brytyjczycy postanowili go lekko odświeżyć i unowocześnić. Facelifting nie przynosi więc rewolucji w wyglądzie. Przemodelowano zderzaki, wloty powietrza i reflektory Full LED. F-Type utracił trochę swojej ostrości, ale stał się znacznie bardziej elegancki. Dostojniejszy.

Jaguar F-Type 2017Jaguar F-Type 2017 fot. Jaguar

Ciekawostką jest współpraca Jaguara z... GoPro. Kiedy zainstalujemy kamerkę na masce F-Type'a, to możemy ją sparować z naszym smartfonem specjalną - przygotowaną przez Jaguara - aplikacją ReRun. Aplikacja umożliwia oglądanie obrazu z kamerki nie tylko na telefonie, ale także na ekranie systemu multimedialnego.

Jeżeli już przy systemie jesteśmy, to F-Type 2017 otrzymał jego najnowszą wersję - system Touch Pro ma być inteligenty i intuicyjny jak nigdy przed tym. Kierowca będzie go obsługiwał za pomocą nowego, 8-calowego ekranu dotykowego. Reszta zmian w kabinie to już kosmetyka - nowe wzory tapicerek i obietnica materiałów wyższej jakości. Warto też wspomnieć o fotelach dostępnych w droższych, bardziej nastawionych na sport wersjach. Zostały przeprojektowane pod kątem wygody, ergonomii i lepszego trzymania w zakrętach. Jednak najważniejszą cechą nowych foteli jest ich waga - są lżejsze o 8 kg.

Jaguar F-Type 2017Jaguar F-Type 2017 fot. Jaguar

W ofercie pojawia się dwie nowe wersje. W R Dynamic będzie pracować podstawowy silnik w F-Type, czyli trzylitrowa V-szóstka o mocy 340 KM lub 380 KM. W 400 Sport z tego samego silnika wyciśnięto okrągłe 400 KM. Obydwie wersje dostępne są z napędem na tył albo wszystkie cztery koła. Brytyjczycy na razie nic nie wspominają o wzmocnieniu topowego F-Type'a SVR. Oznacza to, że na szczycie w dalszym ciągu znajdziemy V-ósemkę 5.0 o mocy 575 KM.

Jaguar obiecuje, że mimo braku dodatkowych koni mechanicznych wszystkie F-Type'y będą jeździć lepiej i bardziej dynamicznie. Zagwarantują to nowe ustawienie zawieszenia (podobno F-Type lepiej skręca, a przy tym jest bardziej komfortowy), wydajniejsze hamulce i zmodyfikowane działanie przepustnicy. Już niedługo dowiemy się, ile w tych słowach prawdy - nowy Jaguar będzie gotowy na tegoroczne lato.

Jaguara F-Type można już obejrzeć na pierwszych promocyjnych filmach. Naszym zdaniem, to jedno z najpiękniejszych aut na rynku. Zobaczcie sami:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.