W Detroit Honda pokazała prototyp miejskiego SUV-a. Do Kanady japoński producent również przywiózł coś niewielkiego. Tym razem nie jest to crossover, ale miejski hatchback, ochrzczony GEAR.
>> Honda Jazz już za 13 tys. zł <<
Skąd ta nazwa? Pochodzi rzekomo od nazwy rodzaju roweru, tzw. "ostrego koła" (ang. fixed gear), bardzo ostatnio modnego środka transportu. Szczególnie wśród młodych, aktywnych, kreatywnych mieszkańców dużych miast. Rowery te są niezwykle minimalistyczne i ekspresyjne zarazem - prostota konstrukcji idzie w parze z krzykliwymi kolorami, a każdy właściciel stara się uczynić swój jednoślad możliwie niepowtarzalnym. Z myślą o takich ludziach powstała Honda GEAR.
Auta miejskie z reguły są albo funkcjonalne, ale niezbyt porywające, albo energetyzujące, ale niepraktyczne i zbyt drogie dla młodych klientów z tzw. generacji Y. GEAR Concept jest autem, które burzy ten podział - jest praktyczny i potrafi dać dużo frajdy, daje też wiele możliwości personalizacji i jest niedrogi - tak prototyp miejskiego hatchbacka opisuje Dave Marek, szef amerykańskiego oddziału badawczo-rozwojowego Hondy
Nikt oficjalnie nie wypowiedział się, czy GEAR ma szansę trafić do produkcji, ani czy ewentualnie miałby zastąpić miejskiego Jazza czy też byłby zupełnie nowym modelem w portfolio japońskiego producenta. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby auto kiedyś zawitało do salonów Hondy. Najchętniej w niezmienionej formie. Naszym zdaniem, stylistyka nadwozia jest naprawdę ciekawym połączeniem energetyzującego minimalizmu z wesołą ekspresyjnością. Na pierwszy rzut oka, GEAR wygląda jak owoc miłości Civika ósmej generacji do najnowszego wcielenia, nieznanego na naszym rynku, N-One. Dla nas, bomba. A Wam jak się podoba?
Komentarze (44)
Honda GEAR Concept - Jazz dla hipstera?
Po 2. Takich kół na pewno nie będzie w wersji sprzedażowej, tylko beznadziejne małe kółka, nawet w połowie nie wypełniające nadkoli - jak w każdym typowym miejskim samochodzie, a wygląda to beznadziejnie.
Wystarczą te dwie rzeczy, a samochód będzie wyglądał jak kupa.
Dokładając beznadziejną widoczność w tył i tylne boki okaże się, że nikt w targecie takich samochodów (czyli przeważnie niedzielni kierowcy) nie będzie potrafił nim jeździć.