Frankfurt 2009 | Mazda CX-7 po faceliftingu, czyli znajdź dwie różnice...

Podczas salonu samochodowego w Toronto, Mazda zaprezentowała odświeżoną wersję modelu CX-7. Powiedzenie, że zmiany zewnętrze są subtelne może być i tak uznane za przesadę.

Facelifting ograniczył się właściwie do przeprojektowania obu zderzaków. O ile w przypadku przedniego elementu różnice są zauważalne na pierwszy rzut oka, to tylny zderzak wymaga już nieco więcej skupienia . Zmiany niewielkie, ale przyznajemy, że dzięki nim odświeżona CX-7 zyskała nieco bardziej dynamiczny wygląd. Główne zmiany wewnątrz auta, to przede wszystkim nowe, lepszej jakości materiały, nowe wloty powietrza i kierownica oraz większy wielofunkcyjny wyświetlacz nad konsolą centralną.

Najbardziej znaczącą zmianą jest powiększenie gamy dostępnych silników . Dotąd CX-7 oferowana była wyłącznie z turbodoładowaną 260-konną jednostką z wtryskiem bezpośrednim, znaną również z modeli 3 oraz 6 w wersji MPS. Teraz otrzyma dodatkowo 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik wolnossący, oferujący moc 161KM oraz 218Nm momentu obrotowego. Współpracować on będzie z pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i w przeciwieństwie do wersji turbodoładowanej, napęd przenoszony będzie wyłącznie na przednią oś.

Jak zapewnia producent, wprowadzono również pewne zmiany w zawieszeniu , które w połączeniu z lepszym wyciszeniem auta sprawiają, że jazda CX-7 stała się jeszcze przyjemniejsza niż do tej pory.

Odświeżona Mazda CX-7 ma trafić do sprzedaży w połowie bieżącego roku.

bs, Źródło: carscoop

Samochody: Mazda CX-7 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.