Salon Nowy Jork 2014 | Volkswagen Jetta po liftingu

Salon samochodowy w Nowym Jorku to również miejsce premiery zmodernizowanego Volkswagena Jetty na rynek amerykański, który jest zapowiedzią późniejszych zmian europejskiej wersji tego modelu

Volkswagen Crafter z Polski

Jetta jest najważniejszym modelem Volkswagena w Ameryce Północnej. Nic więc dziwnego, że samochód właśnie za Oceanem zostanie udoskonalony w pierwszej kolejności. Co się zmieni?

VW Jetta na rynku wtórnym | Sprawdź ogłoszenia

Delikatnie przestylizowano przód i tył samochodu ((opcjonalnie z reflektorami biksenonowymi z funkcją doświetlania zakrętów oraz z diodowymi światłami tylnymi). Poprawiono także aerodynamikę pojazdu i zachowanie pojazdu podczas zderzenia, co ma pomóc w uzyskaniu dobrych wyników w testach zderzeniowych US NCAP oraz IIHS.

W amerykańskiej gamie jednostek napędowych Jetty pojawi się silnik 2.0 TDI nowej generacji o mocy 150 KM, który spełnia nową normę emisji spalin LEV3/Tier3. Auto będzie oferowane także z silnikami benzynowy o mocy od 115 do 210 KM oraz w wersji hybrydowej o mocy systemowej 170 KM.

Producent podaje, że poprawi się jakość wykończenia kabiny i ergonomia. Nowa będzie kierownica z przyciskami do obsługi tempomatu. Do oferty zostaną wprowadzone nowe systemy wspomagające kierowcę, takie jak: Blind Spot Detection (ostrzega o pojazdach znajdujących się w martwym polu), Rear Traffic Alert (moduł czujników radarowych pomagający uniknąć kolizji przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego), Front Assist ostrzegający przed kolizją z jadącym z przodu pojazdem.

Zmodernizowana Jetta w wersji europejskiej trafi do sprzedaży na jesieni.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewięć premier Volkswagena w 2014 roku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.