SRT Viper - wielka galeria

Szukający mocnych wrażeń za kółkiem, mogą już zamawiać nowe wcielenie Vipera. Z myślą o niezdecydowanych, producent postanowił opublikować obszerną galerię supersportowego modelu

Najmocniejsze auta w polskich salonach

Kiedy w 2010 roku zakończono produkcję Vipera właściwie już nikt nie wierzył w jego zmartwychwstanie. A jednak się udało. Żmija powróciła. Od teraz będzie to flagowy model marki SRT stworzonej przez Chryslera dla wyjątkowych projektów. Tym samym mocarny Amerykanin nie będzie już sprzedawany jako Dodge. Nie zmienił się za to silnik. Pod ogromną maską zabudowano widlastą, dziesięciocylindrową jednostkę napędową o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalny momencie obrotowym 812 Nm.

Podwozie jest o 50% sztywniejsze niż w poprzedniku. Nowy Viper jest też od niego o 45 kg lżejszy. Z innych ciekawostek: po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

Cena? Wersja podstawowa kosztuje w Stanach Zjednoczonych 97 395 dolarów. Za lepiej wyposażoną odmianę GTS trzeba zapłacić 120 395 dolarów. Jeśli wciąż się wahacie, w podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc wizyta w galerii zdjęć Vipera od SRT.

ZOBACZ TAKŻE:

Fabryczni tunerzy | SRT

Nowe logo Vipera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.