Lexus CT to najlepsza miejska propozycja marki premium

Japoński kompakt premium urzeka nie tylko wyglądem, lecz również wyposażeniem i oszczędną jednostką napędową. Hybrydowy Lexus CT będzie dobrym kompanem zarówno w mieście, jak i podczas szybkich podróży autostradą. Sprawdzamy, jakimi argumentami przekonuje bestsellerowy model.
Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Swoboda personalizacji

Japońska marka premium przyzwyczaiła nas do możliwości konfiguracji każdego modelu. Nie inaczej jest w przypadku modelu CT 200h. Do wyboru mamy jeden z 13 lakierów nadwozia, aluminiowe obręcze w rozmiarach od 16 do 17 cali, a także wiele dodatków podnoszących atrakcyjność samochodu. To między innymi w pełni LED-owe reflektory, przyciemnione szyby, czy elementy nawiązujące do sportowych samochodów - spojler dachowy, grafitowy dyfuzor czy ciemne akcenty kolorystyczne. Lexus CT nie jest wcale małym samochodem - mierzy 435 centymetrów długości, 176,5 szerokości i 145,5 wysokości. Takie rozmiary bezpośrednio przekładają się na wygodę wnętrza.

Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Wyposażenie godne klasy premium

Lexus jest jednym z najbardziej komfortowych samochodów w swoim segmencie. W atrakcyjnie zaprojektowanym nadwoziu nawet wysokie osoby znajdą wygodną pozycję. CT oferuje również duży bagażnik o pojemności 375 litrów. Nie bez znaczenia są też materiały, którymi wnętrze zostało wykończone. Są z najwyższej półki co bezpośrednio przekłada się na wygodę i komfort podróżowania.

Klienci ceniący klasę premium, lubią być rozpieszczani wysokiej jakości dodatkami. A tych w Lexusie CT 200h nie brakuje. Na długiej liście dodatkowego wyposażenia znajdziemy między innymi:

- zestaw audio Mark Levinson, 13 głośników

- wyświetlacz multimedialny 10,3", który obsługuje nawigację, kamerę cofania i współpracuje z zewnętrznymi nośnikami pamięci

- elektryczną regulację fotela kierowcy, w tym podparcia odcinka lędźwiowego (8 kierunków)

- system "inteligentny kluczyk": otwieranie i uruchamianie pojazdu bez użycia klucza

- aktywny tempomat (ACC)

- szyberdach sterowany elektrycznie

Lexus CT 200h Lexus CT 200h Lexus

Postaw na hybrydę

Użytkownikom Lexusa od wielu lat oferowane są wydajne i oszczędne jednostki napędowe. Nie inaczej jest w przypadku CT 200h. Pod maską kompaktowego auta pracuje układ hybrydowy oparty na benzynowym, silniku o pojemności 1,8 litra oraz pracującym równolegle motorze elektrycznym. Moc samochodu wynosi 136 koni mechanicznych i pozwala dynamicznie przemieszczać się zarówno w ruchu w miejskim, jak i po autostradzie. Przyspieszenie do setki wynosi 10,3 sekundy. Równie istotne jest zużycie paliwa. W średnim rozrachunku, kompaktowa hybryda może zużywać zaledwie 4,8 litra. Żaden inny napęd nie jest tak efektywny. Swoje najbardziej oszczędne oblicze pokazuje w mieście, w którym przekonuje również zwinnością i łatwością prowadzenia. Na drogach ekspresowych docenimy świetne wyciszenie wnętrza, brak podatności na boczne podmuchy wiatru, elastyczność silnika, a także łatwość i pewność prowadzenia przy wysokich prędkościach.

Lexus CT Lexus CT Lexus

Taka oferta może się nie powtórzyć

Miła dla oka sylwetka, wnętrze utrzymane w duchu klasy premium i oszczędna, a zarazem dynamiczna jednostka napędowa, to nie wszystkie argumenty przemawiające za kompaktowym Lexusem. Kolejny wabik stanowi cena. Producent opublikował właśnie nowy cennik. Oferta jest bardzo atrakcyjna i dotyczy również rozmaitych programów finansowania. Maksymalna korzyść za wersję Elegance wzbogaconą pakietami Comfort i Lexus Safety System+ wynosi 25 200 zł. Bogatą specyfikację Elegance można natomiast użytkować już za 1090 złotych netto miesięcznie w elastycznym programie SMARTPLAN, gdzie zmienna jest długość okresu finansowania, opłata wstępna i roczny limit kilometrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.