Pokrowiec na samochód - relikt przeszłości, czy współczesny must-have? Sprawdź, czy warto go kupić

Interesuje Cię dobry pokrowiec na samochód? Zadbany samochód nie tylko lepiej się prezentuje, ale też dłużej trzyma swoją cenę. W poszukiwaniu skutecznych metod na nieskazitelny wygląd sprawdź listę benefitów pokrowca.

W latach 90. pokrowiec zimowy na samochód można było spotkać niemal na każdym parkingu. Dawne pokrowce z wyglądu przypominały trochę wojskowe namioty, a ich skuteczność budziła wiele wątpliwości. Aktualnie pokrowiec na samochód przeżywa swoją drugą młodość, ale swoim wyglądem nie przypomina już topornej płachty. 

Można kupić produkt dedykowany do konkretnej funkcji ochronnej: 

  • pokrowiec na samochód na zimę
  • pokrowiec na samochód przeciwgradowy
  • pokrowiec na samochód na lato

Pokrowce samochodowe występują też w różnej formie na przykład: elastycznej płachty, można też wybrać pokrowiec na samochód ze stelażem. 

Szukasz konkretnego rozwiązania? Sprawdź, czym się charakteryzuje każdy model i czy faktycznie potrzebujesz tego typu rozwiązania.  

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Pokrowiec na samochód na zimę i ekstremalne lato - lista benefitów 

Trudne warunki pogodowe odpowiadają za większość poważnych uszkodzeń: promienie UV powodują płowienie koloru, grad nieestetyczne wgłębienia, a zalegający śnieg jest częstą przyczyną przyszłych korozji. Prostym i skutecznym rozwiązaniem na bolączki właścicieli czterech kółek jest pokrowiec na samochód. Stosowany regularnie chroni nie tylko zewnętrzną powłokę lakieru, ale też wnętrze auta. 

Pokrowiec zimowy na samochód na deszcz, śnieg i lód 

Lakier samochodu, który zimą trzymany jest pod chmurką, z czasem zacznie się łuszczyć. Na zniszczenie narażone są też podzespoły elektryczne oraz wnętrze. Zalegająca woda, pleśń także nie wróżą nic dobrego. Wodoodporny pokrowiec zimowy na samochód nie tylko pomoże zminimalizować ryzyko zniszczenia, ale też zaoszczędzi sporo czasu, który rano poświęcamy na odśnieżanie. 

Pokrowiec na samochód przeciwgradowy: ochrona przed burzą 

Nawet jeśli na co dzień samochód jest garażowany, to załamanie pogody może przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie. Podczas ulewy z gradem nie zawsze można znaleźć bezpieczne miejsce pod dachem, pokrowiec antygradowy nałożony nawet na kilka minut pomoże zaoszczędzić konkretną kwotę na niwelowaniu wgnieceń.  

Pokrowiec na samochód kontra ptasie odchody 

Drzewa wokół parkingu zapewniają przyjemny cień, ale w swych konarach kryją liczne ptasie gniazda. Ptasie odchody pozostawione na lakierze z czasem wżerają się w kolor w formie białej plamy, której zwłaszcza na ciemnych kolorach praktycznie nie da się usunąć. Mycie ptasich odchodów potrafi być bardziej czasochłonne niż odśnieżanie, dlatego właściciele aut, którzy nie lubią niespodzianek i jednocześnie nie mają wyboru, mogą zabezpieczyć lakier pokrowcem. 

Pokrowiec na samochód ze stelażem - dodatkowa ochrona 

Otarcia, rysy, wgniecenia to codzienność na przeładowanych miejskich parkingach. Pokrowiec na samochód ze stelażem nie tylko łatwo się rozkłada, ale przede wszystkim zwiększa przestrzeń wokół samochodu. To prosta i skuteczna ochrona przed niefrasobliwym zachowaniem sąsiadów, czy mechanicznymi uszkodzeniami, które często powodują spadające gałęzie. 

Pokrowiec - skuteczny patent na złodzieja 

Samochód ukryty pod pokrowcem może i zwraca uwagę, ale zapobiega też eksponowaniu wnętrza samochodu. Co więcej, złodziej, któremu zależy na czasie, ominie dodatkowo zabezpieczone auto. 

Pokrowiec - długofalowa inwestycja  

Samochód po pokrowcem starzeje się wolniej, przez co jego cena rynkowa będzie zdecydowanie wyższa niż tego samego modelu z tego samego rocznika, który spędził dekadę w pełnym słońcu, pod śniegiem oraz w ulewnym deszczu. 

Zobacz też: Przechowywanie opon - sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.