Odmrażacz do szyb - sprawdzony zimowy patent dla kierowców. Przygotujesz go we własnym domu

Odmrażacz do szyb wspiera bezpieczeństwo na drodze. Jak skutecznie i szybko odmrozić przednią szybę i czy można przygotować dobrej jakości płyn we własnym zakresie? Sprawdź nasz zimowy poradnik.

Odmrażacz do szyb samochodowych - jak odmrozić przednią szybę? 

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, zimą warunki atmosferyczne bywają trudne. Jak szybko odmrozić przednią szybę i nie tracić cennych minut na parkingu? Poniżej praktyczne wskazówki dla kierowców. 

  • Na początku upewnij się, że wycieraczki w samochodzie są wyłączone. Istnieje ryzyko, że uruchomienie silnika mogłoby je uszkodzić.  
  • Teraz uruchom silnik i włącz dmuchawę ciepłego powietrza w ustawieniu na przednią szybę. Ciepłe powietrze stopi lód i szron. 
  • Twój samochód posiada funkcję odmrażania tylnej szyby i lusterek? Należy z niej skorzystać. 
  • Dla uzyskania najlepszych rezultatów zwiększ temperaturę grzejnika na największy stopień, ale upewnij się, że nie dojdzie do przegrzania samochodu.  
  • W kolejnym kroku włącz klimatyzację, co pomoże usunąć wilgoć i zapobiegnie zaparowaniu przedniej szyby. 
  • Teraz przy pomocy szczotki z miękkim włosiem zamieć śnieg z dachu, kratek oraz sprawdź, czy światła samochodu są dobrze widoczne. 
  • Czas na odmrażanie przedniej szyby, odmrażacz do szyb samochodowych skróci cały proces. Spryskaj szybę płynem i następnie użyj skrobaczki. 

Jaki odmrażacz do szyb - co jeszcze można zrobić? 

Najlepszym sposobem na zapobieganie oblodzeniu przedniej szyby jest garaż, ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Oprócz wyboru odpowiedniego płynu warto zaopatrzyć się też w dedykowane akcesoria. Jakie akcesorium dokupić do odmrażacza do szyb? Zobacz, co sprawdzi się najlepiej:

  • Osłona przedniej szyby, zaoszczędzi Ci dużo czasu w zimowy poranek. To prosta i zarazem skuteczna bariera przed mrozem. Za osłonę może posłużyć też zwykły karton z tektury.  

A jak można dodatkowo wykorzystać płyn na mróz? Odmrażacz pomoże stworzyć powłokę ochronną, spryskaj nim szybę w noc poprzedzającą nadejściem mrozu. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Domowy odmrażacz do szyb - czy to możliwe? 

Czy w walce ze szronem i lodem może pomóc domowy odmrażacz do szyb? Zdecydowanie tak, produkt, który można wykorzystać do stworzenia własnego płynu, jest banalnie prosty i można go znaleźć w każdej kuchni. 

Jak zrobić odmrażacz do szyb w domowym zaciszu? 

Jak zrobić odmrażacz do szyb? Wystarczy zrobić mieszaninę składającą się z octu 60 ml, spirytusu 60 ml, płynu do naczyń 30 ml i wody 1 l, następnie przelać powstały płyn do butelki z atomizerem (skuteczny jest też roztwór wody z octem 1:3). Jak używać taki odmrażacz do szyb? Dokładnie tak jak zwykły odmrażacz ze sklepu. 

Odmrażacz do szyb - skład. Dlaczego ocet z wodą zadziała? 

Wiemy, jaki jest skład domowego odmrażacza do szyb. Jak on działa? Jeśli zastosujesz go dzień wcześniej, po wyschnięciu na szybie domowy odmrażacz w postaci wody i octu stworzy barierę ochronną o niższej temperaturze zamarzania. Ten prosty patent utrudni przywieranie szronu do szkła. 

Elektryczny odmrażacz do szyb samochodowych - dodatkowy gadżet 

Oprócz płynu na rynku dostępne jest też przenośne urządzenie, które działa na akumulator. Elektryczny odmrażacz do szyb samochodowych można używać zarówno do chłodzenia jak i ogrzewania wnętrza pojazdu. To lekkie urządzenie służy też do rozmrażania i odmgławiania. Zimową porą można go dodać do wyposażenia auta. 

Zobacz też: Jak wypolerować lampy? Możesz to zrobić w swoim garażu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.