Co warto wiedzieć o myciu samochodu w zimie? Konserwacja auta powinna odbyć się przed pierwszym przymrozkiem, kilka prostych zasad pomoże Ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Co należy zrobić, aby uniknąć rdzy i korozji?
Czysty i nawoskowany pojazd to najlepszy sposób na przygotowanie auta na przymrozki. Niskie temperatury praktycznie uniemożliwiają utwardzenie ochronnej powierzchni.
Czy można myć samochód zimą? W zaciszu ogrzewanego garażu można myć auto na dwa sposoby: bez spłukiwania, lub bez używania wody. Wystarczy zaopatrzyć się w dużą ilość ręczników z mikrofibry i specjalny środek, który można używać bez spłukiwania lub bez kropli wody. Jedyne, o czym należy pamiętać to częsta zmiana ręczników oraz rękawic, aby nie przenosić brudu na czyste powierzchnie. A co mają zrobić właściciele aut, którzy trzymają swoje samochody pod chmurką? Sprawdzamy.
Brud, sól piasek i ziemia to śmiertelna mieszanka dla pojazdów. Chodzi tu nie tylko o zewnętrzną powłokę, ale też całe podwozie. Wszystkie niewidoczne części: elementy zawieszenia, układy wydechowe, wewnętrzne błotniki - to części, które zatrzymują sól, brud oraz wilgoć i cały zestaw innych zanieczyszczeń. Dotyczy to zarówno starszych modeli jak i nowych samochodów prosto z salonu. Czy warto myć samochód zimą na myjce i którą opcję wybrać? Ręczną, czy automatyczną?
Polska zima może trwać nawet pięć miesięcy, przez ten czas z pewnością będziemy zmuszeni nie raz umyć auto. Jak często myć samochód zimą?
Zobacz też: Czarne tablice rejestracyjne. Kto będzie mógł na nich jeździć?